Muhammad videon tuottajaa kuulustellaan

Kohta häkki heiluu, kyllä joku syyte keksitään ja elinkautinen tulee. Ihmeellistä että USA on rähmällään islamin edessä!

http://www.hs.fi/msn/ulkomaat/USAn viranomaiset kuulustelevat islamvideon tuottajaksi epäiltyä/a1305599287861
1085
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Tuskin. Jenkit tarvitsevat "vastustajan", joka "oikeuttaa" 500 miljardin puollustusbudjettiin ja saa siellä talouden pyörimään.
Ettei olisi aivan tilattu juttu.

Äänestä

Syy on Obaman, hän on islamin edessä rähmällään. Toivottavasti Romneystä tulee presidentti, Irania pommitetaan, loppuu rähmälläänolo.

Äänestä

Barack Obama kuulostaa ihan muslimilta ja näyttääkin.

Äänestä

Koko leffa on ku joku Monty Pythonin parodia.

Äänestä

kun epäilty on tiedossa, rikos kyllä keksitään.
en n-liitto ja nykyinen usa.

Äänestä

> Barack Obama kuulostaa ihan muslimilta ja näyttääkin.

Lisäksi hän on ollut 100% varmasti muslimi ainakin vielä murrosiässä, ja käynyt koraanikoulua.

Koraanikoulun rekisteristä Obaman nimi löytyy edelleenkin.
http://www.jihadwatch.org/2010/04/spencer-interview-is-obama-a-muslim.html

Periaatteessa muslimiuskonnosta ei voi luopua koskaan, ja kyllä se on olemassa Obamassa ja hänen ajatukissansa ja taustassansa jatkuvasti, hautaan saakka.

Äänestä
  • Ilmankos Obama niin pontevasti vainoaa videon tekijää. Keksivät jonkun syytteen jolla saavat tuomittua, katsotaan vaan.

    Äänestä

> Ilmankos Obama niin pontevasti vainoaa videon tekijää. Keksivät
> jonkun syytteen

Netistä löytyy useita videoklippejä joissa Obama korauttaa Koraani eli "Choraan" sanan puhtaalla arabimuslimin kurkkuäänellä.
Tuollaista sanan ääntämistapaa ei kristitty länsimainen saa kurkustaan millään ylos.

Obama on selkeästi muslimimies, varmasti kumartuu kotonansa kohti Mekkaa vähintään aamuisin ja iltaisin. Obaman pinnalla on vain pölysokerin omainen kerros "kristillisyyttä", jolla verholla saattoi tulla valituksi USA:n presidentiksi.

Mutta kaikkia Obaman sanomisia pitää arvioida tätä Islamin opetusten ja Muslimitaustaa vasten.

Äänestä

sais vekonmaksajilta tukea.

Äänestä

Meillä Kataisen pinnalla on pölysokerimainen kerros kristillisyyttä. Siellä alla on kuitenkin musta, pukinsorkkainen mies, joka Vapaamuurarikaveriensa kanssa palvoo Lusiferia.

Noissa loosheissa ensin kävellään 90-asteen kulkusuunnissa oppikirjan mukaisesti pitkin looshin salia. Sitten palvotaan Lusiferia ja vannotaan uskollisuutta, jos vastikkeeksi saadaan menestystä maan päällä.

Lopuksi ryypätään väkeviä juomia. Vain pelkät pukinnahkaiset esiliinat miehillä muniensa päällä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Näin käy kirjoitti:

Kohta häkki heiluu, kyllä joku syyte keksitään ja elinkautinen tulee. Ihmeellistä että USA on rähmällään islamin edessä!

http://www.hs.fi/msn/ulkomaat/USAn viranomaiset kuulustelevat islamvideon tuottajaksi epäiltyä/a1305599287861

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu