Ankkahuulet

Ylähuulen ei kuulu olla yhtä iso kuin alahuulen. Piste
490
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Samaa mieltä. Ylä-/alahuulisuhde 1:3.

Äänestä
  • Joo 1/3 . Varsinkin jos ylähuuli törröttää ulospäin, niin se näyttää kaukaa olemusta tarkastaessa huonolta. Läheltä sen istuvuutta kasvoihin ei monesti osaa arvostella. Muutenhan muhkeat huulet ovat kauniit

    Äänestä

Helsinki onkin Ankkalinna :)-

Äänestä

Ulospäin törrötys on luonnotonta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tajutkaa kirjoitti:

Ylähuulen ei kuulu olla yhtä iso kuin alahuulen. Piste

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu