Suomalaiset saavat liikaa palkkaa, se vie maamme turmioon. Nyt on kaikkien palkkoja alennettava, vain sillä tavalla Suomi pelastuu!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012091716082856_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012091716082856_uu.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Palkoista pitää leikata ainakin neljännes, sillä tavalla kilpailukykymme paranee ja työtömyys vähenee. Tämä on armoton totuus!
Palkkoja pitää alentaa jotta ahneet yrittäjät saisivat lisää voittoja, hyi helvetti.
Yrittäjät voisivat näyttää esimerkkiä ja lahjoittaa ison osan voitoistaan hyväntekeväisyyteen. Sen jälkeen voidaan alkaa neuvottelemaan palkanalennuksesta, ei ennen.
Ei suurten yritysten palkkoja tarvitse alentaa,ainoastaan pienten,mitkä kituuttavat toimeentulon rajamailla,joidenka työllisyys on joskus mitä on.Suurten yritysten palkkoja voisi korottaa.
Tämä on markkinatalouden laki.Suuret vahvistuu,pienet lakoontuu.
yritysten täytyy pysyä perheyrityksinä tai työllistäkööt pienyrittäjät toisiaan pikkupalkalla.
Ei ole markkinatalouden laki, vaan Koiviston konklaavin jälkeisen suomen laki.
Duunarien pitäisi alentaa palkkaansa jotta pienyrittäjä voisi pitää entiset voittonsa, ei helvetissä!
Olen samaa mieltä. palkat alas, jotta kilpailukykymme säilyy.
Vuokria voitaisiin nostaa huimasti, sossuhan ne maksaa kuitenkin.
Polttoaineissa, energiassa, elintarvikkeissa ja kulutustuotteissa olisi mielestäni suuri nostopaine.
Ei ole paljoa vaadittu, mutta suomalainen vaan valittaa.
Enhän minäkään ystävineni valita, kunhan sossutuet juoksevat.