Kyl on siis kauhiaa,

aivan totaalinen tuho kohdannut on jalon urheilumuodon harrastajia. Nurmikkoreikäpallon eli golfin harrastajien kengät likaantuvat hanhien kakkoihin.

Golfkentän toimitusjohtaja uhoaa jotta pitääkö odottaa niin kauan, että linnut alkavat levittää jotain vaarallista tautia, nyt huudetaan viranomaisia apuun.

No jos hanhet nyt levittäisivät jotain vaarallista tautia, niin olisiko se suuri menetys Suomen kansalle, jos kenkien likaantumisesta pillastuneet inehmot jäisivät pois muonavahvuudesta?
14188
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Jos sä harrastat esimerkiksi kyykänheittoa tai pelkästään nurmikolla murulin kanssa eväsretkiä, tuskin tykkäisit, jos parvi paskovia lintuja tulee seuraksesi?
Ei se ole pelkästään golfareiden ongelma. Myös lapsiperheet jne...

Joillekkin näyttää golfin harrastus olevan punainen vaate ja eliitin harrastus. Sitä se ei ole.

Jos hanhen paskaan menehtyisi rannoilla ja nurtsilla piknikkiä viettävät, olisikko hekin inehmoita?

Äänestä
  • Ehkä viestini terävin sanoma ei ollut tarpeeksi selvästi ilmaistu.

    Golfin harrastajia ei tuossa tapauksessa häirinnyt puttaukseen keskittyessä hanhien jatkuva rääkyminen, mahdollinen loistavan swingin osuminen lentävään inhotukseen, tai muukaan itse peliin liittyvä asia. Tärkein haitta oli kenkien likaantuminen. Tekstiiliurheilijoita?

    Minusta golf on ihan mainio peli, vaikka en ole itse sitä kokeillut. Mutta että kengät likaantuvat. Voi että.

    Jotkut golfin harrastajat näkyvät olevan yliherkkiä. Ihan ko muslimit.

    Äänestä

Ei niin gauhiaa, etteikö kätevää ratkaisua intomielisille reikäpalloilijoille...Kunnon varustus tässäkin asiassa on kaiken A ja O..Samoin, kuin kunnon leik...ööh pelikenttä...Tässäpä linkki, jossa oiva ratkaismalli..ko gauhiaan ongelmaan..;o)...


http://www.google.fi/imgres?q=astronautti&start=67&um=1&hl=fi&sa=N&tbm=isch&tbnid=YlK-usNt6Yj3DM:&imgrefurl=http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/showthread.php?t=287119&page=144&docid=LXQYHaqS_9NhKM&imgurl=http://martianchronicles.files.wordpress.com/2009/07/moon-walk-49807-lw.jpg&w=1024&h=768&ei=ULhYUJz2AcXQ4QTsvIDgCg&zoom=1&iact=hc&vpx=1022&vpy=372&dur=714&hovh=194&hovw=259&tx=117&ty=78&sig=116432333116964034433&page=3&tbnh=136&tbnw=181&ndsp=35&ved=1t:429,r:5,s:67,i:21&biw=1472&bih=777

Äänestä

Hanhet tarttis saada oppimaan vääntämään torttunsa niihin koloihin joita on kolopallokentät täynnänsä. Pysyis tossut puhtaina ja olis Puteilla hyvä selitys että miks puttaaminen meni ketuille.

Äänestä

joskus luin epäonnisesta raktorimiehestä joka sai nokialaisensa täyteen metanolia raktorin remontin yhteydessä eikä vaihtanu saapasta. kuoli sitten melkeen heti.
tuli mieleen jotta millaisia swingejä tuo hanhenkakka voi sivalluttaakkaan..? ihan aiheesta johtaja ehkä hohkaa?

Äänestä

Hanhen paska on pientä joutsenen paskaan verrattuna.;)
Lähes sadan joutsenen parvi väänsi tortillat viime vuonnakin tuohon meitin pellolle, kyllä olivat kuin inehmon paskoja ne....ja koiranpentu veti niitä turpaansa naama soikeena onessaa.;D

Äänestä
  • aika ilkee visio tuosta synty. ei ihme että ne syrji sitä yhtä siinä kauniissa tarinassa :-)

    Äänestä

  • old_profile_53330 kirjoitti:

    aika ilkee visio tuosta synty. ei ihme että ne syrji sitä yhtä siinä kauniissa tarinassa :-)

    niinpä, aikamoisia sontijoita ovatkin...torttuja heinäpelto täynnään.;)
    Mutta, kyl joutsenet ovat silti ihania...tortuista huolimati...enpä olis tiennytkään tuota tortun kokoa, ellei olisi tuo penikka niitä naamaansa vetänyt viime syksynä..makupaloina niitä yritti kiskoa kitusiinsa, kunnes tuli äkäinen emäntä ja esti.;)
    Öitä sinulle, aamulla aikainen nousu...tavoite ainakin.;)

    Äänestä

  • old_profile_45843 kirjoitti:

    niinpä, aikamoisia sontijoita ovatkin...torttuja heinäpelto täynnään.;)
    Mutta, kyl joutsenet ovat silti ihania...tortuista huolimati...enpä olis tiennytkään tuota tortun kokoa, ellei olisi tuo penikka niitä naamaansa vetänyt viime syksynä..makupaloina niitä yritti kiskoa kitusiinsa, kunnes tuli äkäinen emäntä ja esti.;)
    Öitä sinulle, aamulla aikainen nousu...tavoite ainakin.;)

    se on se ihanan ja kauheen kombinaatio. suolanen ja makea. ihana joutsen ja suupielessä kummitteleva torttu.
    lopputulos on mieltäylentävä vesilintu :-)
    öitä ja työpäivää... :-)

    Äänestä

Herrathan syövät hanhenmaksapalleroita, joten katson että hanhilla on oikeutus kostoonsa ,.

Äänestä

Kauhee haloo hanhenpaskasta. Pieniä palleroita siellä sun täällä. Eihän ne edes ole väriltään valkoisia. Toista se on tuolla Kauko-idän kentillä. Kerran oli greenillä kakkapallero arviolta n. 1 m halkaisiltaan. Onneksi ei ollut ihan lipun vieressä,että pääsin böördin tekemään. Caddiemaster klubilla oli pahoillaan. Sanoi,että yksi mammutti käy aina aamutuimaan siellä aamupaskalla.

Äänestä

voihan merimetso.. onko tämä ihan uutinen? en seuraa näet uutisia..

linnut ovat kakkineet kautta aikojen..joten ihmetellä täytyy..

ja monenkohan elukanpaskaa on maanpinta täynnä?.. maakerros on pelkkää elukanpaskaa.. vaikka siinä kaunis vehreä nurmi kasvaa..

Äänestä
  • täälläpäin on tiet täynnä hevosenpaskaa, semmosia monen kilon kasoja ilmestyy päivittäin
    joku laki pitäisi olla miten teitä saa paskata, sakkoa vaan omistajien ohjauksessa paskovien elukoiden omistajille

    Äänestä

  • hyi hevonkakkaa kirjoitti:

    täälläpäin on tiet täynnä hevosenpaskaa, semmosia monen kilon kasoja ilmestyy päivittäin
    joku laki pitäisi olla miten teitä saa paskata, sakkoa vaan omistajien ohjauksessa paskovien elukoiden omistajille

    ..se ei ole kivaa jos keskellä tietä kakkaa.. ei voi kulkea silmät ummessa jos sattuu astuu hevonkakkaa.. ja koirat syövät niitä sattumia..

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


LaardiBee kirjoitti:

aivan totaalinen tuho kohdannut on jalon urheilumuodon harrastajia. Nurmikkoreikäpallon eli golfin harrastajien kengät likaantuvat hanhien kakkoihin.

Golfkentän toimitusjohtaja uhoaa jotta pitääkö odottaa niin kauan, että linnut alkavat levittää jotain vaarallista tautia, nyt huudetaan viranomaisia apuun.

No jos hanhet nyt levittäisivät jotain vaarallista tautia, niin olisiko se suuri menetys Suomen kansalle, jos kenkien likaantumisesta pillastuneet inehmot jäisivät pois muonavahvuudesta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu