Syyriasta tehdään uusi Irak

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2012091916093222_ul.shtml

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2012091916093151_ul.shtml

Kaksi on on lehdistön hampaissa mutu-uutisina, Persut ja Syyria.

Faktoista ei tartte välittää, kunhan muistaa olla rähmällään jenkkilään.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ja pakolaisia riittää...

Äänestä

Oppositio ei voi millään ilveellä voittaa Syyrian sotaa koska hallitus käyttää tarvittaessa kemiallisia aseita. Siis turha sota.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaikki kok:laisia? kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2012091916093222_ul.shtml

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2012091916093151_ul.shtml

Kaksi on on lehdistön hampaissa mutu-uutisina, Persut ja Syyria.

Faktoista ei tartte välittää, kunhan muistaa olla rähmällään jenkkilään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu