hölmölandiassa somali pakolaisperheessa auto

Muualla pakolaiset majoitetaan telttamajoitukseen, tarkoituksena taata peruselintaso.

Meillä Biudet, Ahtisaaret, Lipposet, Katainen, yms. vallassa. Somalit elvistelevät kauppakeskuksissa merkkivaatteissa ja asuvat maan kalleimmilla alueilla. Somalit ajamassa autoa ei tavaton näky.
3106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

"Somalit ajamassa autoa ei tavaton näky."

Kyllä se on aika tavatonta että jotkut näistä apinoista mukamas osaavat ajaa autoa.

Varmaan joku hyysäri tantta ohjaa piilosta ja ottaa samalla apinalta suihin.

Äänestä

Hyvä pointti. Afrikkalainen ei ole kovi viisas.

Äänestä
  • Aika rankka kommentti, varsinkin kun ensin sanot että ne kuppaa Suomesta kaiken.

    Musukuukeria ei voi kehua älyn jättiläiseksi, mutta on se oppinut kusettamisen helvetin hyvin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


terska½hki kirjoitti:

Muualla pakolaiset majoitetaan telttamajoitukseen, tarkoituksena taata peruselintaso.

Meillä Biudet, Ahtisaaret, Lipposet, Katainen, yms. vallassa. Somalit elvistelevät kauppakeskuksissa merkkivaatteissa ja asuvat maan kalleimmilla alueilla. Somalit ajamassa autoa ei tavaton näky.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu