Laukaiseekos Assad kemikaaliohjukset teheraniin?

http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/2012/09/1619729/raportti-iranin-aseellinen-tuki-syyrian-hallitukselle-luultua-suurempaa

On paljastunut että ulkomaa sekaantuu sotilaallisesti syyrian sisäisiin asioihin.

Noh? Missäs se kostoisku sisäisiin asioihin sekaantumisesta viipyy?
18122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Onkohan rauhanohjus, joka ladattu rakkauden ja suvaitsevaisuuden kemikaaleilla?

Äänestä
  • Se on ladattu homokaasulla, joka saa vastapuolen sotilaat homostelemaan kiivaasti keskenään.

    Äänestä

En ymmärrä mikseivät USA ja Israel hoida noita roistovaltioita?

Äänestä
  • Koska olet vajaaälyinen.

    Äänestä

  • Venäjä puolustaa assadia, joka kiduttaa jo lapsiakin.....jonkun jo pitäisi pistää piste tuon mielisairaan assadin mielivallalle! YK:n turvaneuvosto mitä se pystyy tekemään....antamaan suosituksia, että älkää kiduttako omia kansalaisianne.....please!

    Äänestä

Haittaisiko tuo paljon mitään?

Äänestä
  • Ei varmasti yksi vajaaälyinen mitään eroa tee mihinkään.

    Äänestä

Sielläkös ne Irakin paljonpuhutut kemikaaliaseet nyt ovatkin? No onneksi löytyivät nyt - parempi myöhään kuin ei milloinkaan!

Äänestä
  • Kaikki jotka jotain älyävät tiesivät, että Irakin aseet on jossain ......suomalaiset vasemmistolaiset vain yrittivät mustamaalata USA:ta taas kerran.....Hyvä Usa hyvä Israel!

    Äänestä

  • Syyrian johto on avoimesti myöntänyt, että sillä on kemiallisia aseita.

    Äänestä

  • 35566 kirjoitti:

    Syyrian johto on avoimesti myöntänyt, että sillä on kemiallisia aseita.

    Assad on mielenvikainen hallitsija.....varmaan käyttää kemiallisiaasaita omiaan vastaan...niinhän ne arabit yleensä tekevätkin.. myös .Saddam kaasutti oman maansa kansalaisia kurdeja...ne olivat liian rikkaita ja saddam halusi heidä öljynsä.....voi arabeja voi!

    Äänestä

  • ei assadeja enää kirjoitti:

    Assad on mielenvikainen hallitsija.....varmaan käyttää kemiallisiaasaita omiaan vastaan...niinhän ne arabit yleensä tekevätkin.. myös .Saddam kaasutti oman maansa kansalaisia kurdeja...ne olivat liian rikkaita ja saddam halusi heidä öljynsä.....voi arabeja voi!

    Assad pitäisi listiä välittömästi. Eikö tosiaan löydy miestä tai naista, joka päästäisi Syyrian tästä saastasta?

    Äänestä

Jaa että ihan Teheraniin, eli Iraniin?

Äänestä

Ei varmasti laukaise. Ota selvää perusasioista ensin.

Iran ja Syyria ovat liittolaisia ja tukevat sotilaallisesti toisiaan.

Turha ketju joka vie pois tärkeää näkyvyyttä muilta ajankohtaisilta
keskusteluilta.

Äänestä
  • Totta kai tukevat. Kaksi maailman viimeisismmistä tyrannioista ja diktatuureista.Iranilaisia kemiallisten aseiden asiantuntijoita on Syyriaasa opastamassa, miten omaa kansaa kaasutetaan tehokkaimmin. Sairasta sakkia.

    Diktatuureja ei enää paljon muita olekaan: Venäjä, Kiina, Kuuba, Venezuela, Burma , Pohjois-Korea, Valko Venäjä ja saudi-Arabia

    Vähiin käy, ennen kuin loppuu...

    Äänestä

Så blie vi kvitt hele midtösten og litt til passer bra eg gråter ikke!

Äänestä

Pöö! Hei, ei ole mitään pelättävää.

Äänestä
  • Ruotsin muslimit hyökkää suomeen uimalla!

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kaikki mukaan. kirjoitti:

http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/2012/09/1619729/raportti-iranin-aseellinen-tuki-syyrian-hallitukselle-luultua-suurempaa

On paljastunut että ulkomaa sekaantuu sotilaallisesti syyrian sisäisiin asioihin.

Noh? Missäs se kostoisku sisäisiin asioihin sekaantumisesta viipyy?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu