tietääkö joku koska aukeaa?
uusi pizzeria
isäs
241024
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
huomasin kaas notta uusi pizzeria aukeemas entiseen sininauhaan sitä ennen sarvelan maaliliike ja sitä ennen lieko osuuspankki nyk se lehtipankki---no joka tapaukses---onnea ja menestystä---kai tälle kylälle vielä yksi ruokapaikka mahtuu kunhan vaan ruokailijat riittäis
Pitza on olennainen osa lapualaista ruokakultturia lapuanliemen lisäksi.
Kyllä Lapualla osataan vaalia etelä-pohjalaista ruokaperinettä.
Sininauha muuttanu talosta pois sisäilmaongelmien takia? Ja siihenkö nyt sitten pizzeria?
Kyllähän sisäilmaongelmat pystyy korjaamaan......
Kuka on tämä rohkea uusi yrittäjä? Onnea hänelle. Tulemme heti pizzalle, muista hyvät salaatit. Hyvä paikka.
jos on 10 vuoden päästä pystys , no sanotaanko 2-3 vuoden niin nostan hattua !
pitääsköhän kehua vasta sitten kun tulosta syntyy....
Säkö maalaat heti piruja uudelle yrittäjälle? On leena-täti pessimisti. Kyllä Lapualla pärjää, jos satsaa sisustukseen enemmän kuin muut. Myös minä kannatan hyvää, monen vaihtoehdon salaattipöytää siis parempaa kuin muilla. Kaunista kattausta, tunnelmavalaistusta. Tästä uudesta paikasta en tiedä millainen tulee, mutta toivoisin jotain todella hyvää.
eiköhän osoiteta ne kehumiset sitten vasta kun tönö on pystyssä ja
palvelu alkaa sekä jatkossa arvioidaan sen ruoan ja palvelun taso .
tuskin tuolla on sen enempää salaattipöydäs vaihtoehtoja kun missään
muuallakaan ,,,ihan perusjutut mitä löytyy useinmista Lapuan laadukkaista
ruokapaikoista....
ruokapaikan pystys pitämiseen tarvitaan muutakin kuin laaja valikoima
erilaisia salaatteja .
näin se vaan ruokabisnes toimii .........
Kristus, ku lässy-täti ei osaa eres lukia. Vääntää ku painimiäs, eihän kukaan oo vielä uutta paikkaa kehunu. Eihän se oo viälä edes auki. Pelekää ihan selevästi kilipaalua. Kilipaalu on meidän asiakkaiden etu. Missä muuten nyt on Lapualla laadukkaita ruokapaikkoja? En ole sellaaseen minä vielä törmänny.
jorma ottaa nyt sen sormen pois perseestä ja lukee edellisiä viestejä kunnolla missä perheellinen kehuu seuraavaa....Kuka on tämä rohkea uusi yrittäjä? Onnea hänelle. Tulemme heti pizzalle, muista hyvät salaatit. Hyvä paikka.
siis hyvä paikka = kehu !
ota yhteyttä niin leenä-täti opettaa suakin asioissa mitä et osaa !
Sijaintipaikaksi minä ymmärsin perheellisen kirjoituksen. Näin jokainen sana voidaan ymmärtää niin eri tavalla ihmisen mukaan. Ei tullut mieleenikään kenenkään kehuvan yritystä, jota ei vielä ole avattu. No, nyt varmaan kirjoitat, että onhan se sijaintipaikan kehumista. Kyllä se sitä on. Hymyillään kun tavataan siellä!
kiitos että asetuit tukemaan kantaani ! mutta näihän ihmiset vaan tekee
päätelmiä vaikka ei olevielä
avattukaan paikkaa....
.edelleenkin olen sitä mieltä että laitetaampa nuo
kehut kunhan saamme palvelun , ruoan ja sijaitipaikan tason arvioinnin
tehtyä pidemmällä aikavälillä !
kukahan tohon tulee yrittäjäksi---eihän vaan meidän KP jolla hommat hanskassa ruoanlaiton suhteenkin
Käyttääkseni tämän palstan vakiselitystä asioille: varmaan joku joka kadehtii muita Lapuan ruokayrittäjiä. Vrt. Närpiön tomaatinviljelijät, Lappajärven mattokutomot etc.
olisko joku Hietaloista?
Tervetuloa!!! Kunhan on hintataso kohillaan. Paikallisessa kebbabilassa o vähä lähteny hinnat lapasesta...
tuleekohan joku karvakoura yrittäjäksi
Oletteko käyneet Vaasassa Rondossa syömässä? Uusi rakennus, hienostunut sisustus, noutopöydissä ruokavaihtoehtoja kuin laivan noutopöydissä. Jälkkärivaihtoehtoja 10-12 erilaista. Hinnat arkisin 8,50 sunnuntaina oli kesällä 9,50. Ihmettelen miten voi kannattaa noin edullisilla hinnoilla. Keväällä paikka perustettiin ja väkiä on aina paljon klo 19 saakka. Käykää Vaasan reissuilla tutustumassa.
30 ekuu menoveteen aika ! tuloo aika kallis ruoka suhteessa laatuun !
"Käykää Vaasan reissuilla tutustumassa."
On se kumma kun soosiperunat ei enää kelepaa pitää saara pitzaa , kepappia ,rolssia ja mäkkäriä.Kunnon läskisoosiperunoota ei voita mikään tuanti ruaka
todennäköisesti avasivat tänne koska saivat starttirahaa ja avustuksia muut isommat kaupungit on jo läpeensä saastutettu näillä ählämimestoilla .
Vittu pitsa on hyvää hakkaa Eleman mennen tullen kunnon salaatti pöytä löytyy eikä sitä Eleman 10 vuatta tekemää samaa salaattia KANNATAN JATKOSSAKIN KUNNON KEPAPPI ANNOKSET.JEEEEEE
Voit syödä niitä läskiperunoja kotona ihan vapaasti MÄ haluun pitsaa kepappiiii jokasen oma asia mitä syää.