On se kumma, että tätä sanomalehteä ei tunnu saavan mistäänpäin Suomesta ostettua. Lehti on kuitenkin USA:n arvostetuin sanomalehti. Ainoa paikka, missä sitä voi Suomessa lukea on HY:n Amerikka keskus.
New York Times....
analysoija
6470
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Aloita vaikka täältä:
http://www.nytimes.com/
Oon käynyt tuolla, mutta kaikki jutut ei tuu tonne, ja sitäpaitsi paperiversiot on aina mukavampia. Kiitti kuitenkin!
siinä olisi. Uutiset voi lukea mistä vaan, jutut siinä lehdessä eivät ole centin arvoisia. Miksi? Koska kuten suurin osa muustakin "valtamediasta", se on omistautunut hallitsevan eliitin palvelemiselle, mihin lehden omistajatkin kuuluvat. Sama kuin pitäisi laatulehtenä jotain Kiinan kommunistisen puolueen julkaisua.
Sanoinkin, että 'arvostettu' lehti. Lehden jutut vaikuttavat yleiseen mielipiteeseen kaikista sanomalehdistä eniten Usa:ssa. Siksi mielenkiintoinen..
Tässä joku aika sitten New York Times joutui eroittamaan reportterin joka valehteli toimistaan. Heppu väitti että oli ollut sielä sun täällä tapahtumien polttopisteissä vaikka ei ollut paikkoja lähelläkään. Runsaasti eri maiden lehdistöjen osoityteita löytyy os:
http://www.newslink.org
Niinpäs olikin. Muistaakseni tää heppu kirjoitti lähiöiongelmista tms.
Toinen nolottava asia on ollut Irakin joukkotuhoaseet. Lehti meni mukaan siihen ralliin, jota muutkin toitotti silloin. Lehti on pahoitellut lukijoitaan siitä, että kirjoitukset näyttivät menevän pieleen..