SUOMI TARVITSEE MAAHANMUUTTAJIA!

Suomi todella tarvitsee maahanmuuttajia. Tässä muutama perustelu:

1. Maahanmuuttajien ottaminen Suomeen on todellista isänmaallisuutta, veteraanitkin halusivat niin.

2. Maahanmuuttajista saatava työvoima ja sitä kautta verotulot ovat todella suuret.

3. Maahanmuuttajat ovat useasti korkeakoulutettuja kotimaassaan ja sitä voitaisiin hyödyntää Suomessa paremmin.

4. Sisäsiittoisuuden vaara vähenee. Mitä kauempaa ihmisiä tulee tänne, riski sisäsiittoisuudesta vähenee. Suomi on pieni maa jossa on väkilukuun nähden liikaa alikehittyneitä ihmisiä. Alikehittenyiden paljous johtuu siitä, että suomalaiset alkavat olla melko sisäsiittoista porukkaa. Sukurasite syö ihmisten älykkyyttä aina vain enemmän. On hyvä, että Suomeen saadaan ulkopuolisia geenejä ja perimä paranee.

Terveisin

Isänmaan asialla
Kersantti Kaartinen
10145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

En nyt sanoisi, että suomalaiset ovat erityisen alikehittyneitä, mm. sijoituksemme muiden valtioiden suhteen kilpailukyvyssä ja monilla muilla mittareilla kertoo hyvin menestyvästä kansasta. Vaikka suomalaiset omaavat varsin eristäytyneen geenipoolin, eivät suomalaiset silti ole geneettisesti sen huonompia kuin muutkaan kansat.

Maahanmuuttajia kyllä tarvitsemme, jotta voimme korjata sotien jälkeisen babyboomin aiheuttaman väestöllisen vinoutuman. Olennaista on maahanmuuttopolitiikan suunnitelmallisuus, eli otetaan vain sen verran ja niitä, joita tarvitaan.

Itselleni Suomen väestöllinen huoltosuhde on se ja sama. Jos olot käyvät täällä kovin hankaliksi, muutan muualle. Yksi tulevaisuuden visio onkin kantasuomalaisten laajamittainen diaspora. Monet kansat, kuten esim. juutalaiset, ovat lähteneet alkuperäisiltä asuinsijoiltaan muualle.

Äänestä

Juuri näin.

1. Suomi ei halunnut olla totalitaarinen valtio kuten Neuvostoliitto. Siellä kaikki muut kuin kunnon Neuvostoliittolaiset sosialistit joko pyrittiin tapaamaan tai alentamaa alempiarvoisiin töihin. Tätä eivät veteraanimme ja kansan enemmistö halunneet. Tämä perinne jatkuu vahvana Suomessamme mikä katsoo maailmaa avoimin silmin ja tasa arvoa kunnioittaen.

2. Ilman maahanmuuttajia rakennusliikkeet olisivat nostaneet asuntojen hinnat pilviin koska rakentajia ei kertakaikkiaan olisi ollut omasta takaa riittävästi, nykyisinki ollaan riittävyyden rajoilla. Voisi sanoa maahanmuuttajista olevan edelleenkin pulaa. Se on suuri verosumma mikä tuosta Suomeen kertyy, puhumattakaan heidän vaikutuksestaan kulutukseen mikä tuotttaa veroja lisää.

3.Maahanmuuttajia hyödynnetään jo nyt hyvin, varsinkin koulutettuja.

4. Totta. Olisi jo aika päästä eroon kansansairauksista jotka kumuloituvat sukupolvesta toiselle. Ei pidä unohtaa myöskään fyysisen monimuotoisuuden hyötyjä urheilussa.

Lisäksi ristiveriset näyttävät usein varsin hyvännäköisiltä;)

Äänestä

nauroin tälle, koska luulin aloitus viestin olevan sarkasmia.. Veteraanit halusivat.. empä ihan usko. ainakaan näin kaukaa kun nyt niitä otetaan

Äänestä

Ulkosiittoisuuden gutaatekeviä vaikutuksia on vaikea kieltää.

Nämä periytyvät taudit johtuvat siitä että kummatkin vanhemmat ovat suomalaisia.

aspartylglucosaminuria NIH
cartilage-hair hypoplasia NIH
choroiderimia NIH
Cohen syndrome NIH
congenital chloride diarrhea NIH
congenital lactase deficiency [PMID 19432082]
congenital nephrosis, Finnish type (ABCC8-related)
cornea plana congenita review
diastrophic dysplasia NIH
epilepsy, progressive myoclonus type and progressive type with mental retardation
familial amyloidosis, Finnish type
Fellman syndrome (also known as GRACILE syndrome)
FSH-resistant ovaries
hydrolethalis syndrome OMIM
infant onset spinocerebellar ataxia (IOSCA syndrome) NIH
juvenile neuronal ceroid lipofuscinosis NIH
lethal congenital contracture syndrome (LCCS) [PMID 16892327]
lysinuric protein intolerance NIH
Meckel syndrome Wikipedia
mulibrey nanism NIH
muscle-eye-brain disease
nonketotic hyperglycinemia
polycystic kidney disease (some forms)
retinoschisis
Salla disease (also called sialic acid storage disease)
tibial muscular dystrophy NIH
selective malabsorption of vitamin B12
Usher syndrome type 3

Olisi siis ihanteellista jos vain yksi vanhempi olisi suomalainen. Ajan ja sekoittumisen myötä suomalaisista haitallisista alleeleista tulisi niin harvinaisia että näitä suomalaissairauksia sairastavia ei syntyisi melkein koskaan.

Äänestä
  • HIV.

    Muuta ei tarvi sanoa.

    Äänestä

Totta, mutta jos Suomi täyttyy mamuista niin sitten unohtuu tyystin suomalaisuus.
Maahanmuuttajia on nyt jo aivan liikaa.

Äänestä
  • Se että suomi täyttyisi mamuista ottaakin sitten hivene enemmän aikaa;)DD -oleppa realsiti, ei ainakaan sun eläessä. Toisekseen tuo muutos tapahtuu niin hitaasti ettei sillä ole mitään merkitystä.

    Onhan suomalaisuus hyvä asia muttei mitenkään ylivertainen moneenkaan kansaan nähden. Eivätkä vahempani ole samanlaisia suomalaisia kuin minä, saati jos minua vertaa nykyisiin nuoriiin. Maailma vaan pyörii eteenpäin enkä minä ainakaan halua olla kapula sen rattaissa.

    Äänestä

Voi poijaat! Ne todella ne jotka sisä siitoisuutta pelkäävät nussituttakaa
vaimonne muilla kuin Suomalaisella niin ette syyllisty sisäsiitoisuuden jatkamiseen
Hurra tosi Suomaiset ( lue porvarit) JES.

Äänestä

Oletko katsonut vaikka Helsingin raiskaustilastoja. Yli 80% niistä on ulkomaalaistaustaisten tekemiä. Sitten suhteutat näiden ihmisten määrän syntyperäisiin Suomalaisiin Helsingissä. Myös ulkomaalaistaustaiset tekevät enemmän rikoksia Suomessa. Nämä ovat ihan tarkistettavaa faktaa, eikä mitään rasismia. Eli keskimäärin voidaan sanoa että rikollisia pääsee enemmän pakolaisiksi kuin normaali ihmisiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kersantti Kaartinen kirjoitti:

Suomi todella tarvitsee maahanmuuttajia. Tässä muutama perustelu:

1. Maahanmuuttajien ottaminen Suomeen on todellista isänmaallisuutta, veteraanitkin halusivat niin.

2. Maahanmuuttajista saatava työvoima ja sitä kautta verotulot ovat todella suuret.

3. Maahanmuuttajat ovat useasti korkeakoulutettuja kotimaassaan ja sitä voitaisiin hyödyntää Suomessa paremmin.

4. Sisäsiittoisuuden vaara vähenee. Mitä kauempaa ihmisiä tulee tänne, riski sisäsiittoisuudesta vähenee. Suomi on pieni maa jossa on väkilukuun nähden liikaa alikehittyneitä ihmisiä. Alikehittenyiden paljous johtuu siitä, että suomalaiset alkavat olla melko sisäsiittoista porukkaa. Sukurasite syö ihmisten älykkyyttä aina vain enemmän. On hyvä, että Suomeen saadaan ulkopuolisia geenejä ja perimä paranee.

Terveisin

Isänmaan asialla
Kersantti Kaartinen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu