YLE RAHOITTI MUSTAN MANNERHEIMIN

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012092416116473_uu.shtml

ihmettelen kovasti mistä Ylellä on varaa moiseen leffaan,
kun ottaa huomioon sen kaiken porun mitä Ylen taloudellisesta tilanteesta oli
ja kun ylemaksu määrättiin.
170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

"Elokuvan lähtökohta on etsiä yksityishenkilö Mannerheim sotapäällikön ja maan johtajan roolin takaa."

Sieltähän nämä tietyllä lailla suuntautuneet taiteilijat ovat sitä totuuttaan etsineet useampaankin kertaan, sieltä takaa...
Ja yhtä paljon uusia ulottuvuuksia löytyy kuin jos vaikka tekisivät uudestaan elokuvan "Atlantin valli murtuu" joka kuvattaisiin keskellä Saharaa, ihan vaan uusien näkökulmien esiin saamiseksi.

Mutta suurin huolihan on että filmisankarien pääsy Suomeen on uhattuna.
Valtiovalta ja Päivi Lipponen heti asialle erikoispakolais-syrjintäuhrin statuksen saamiseksi ja turvapaikkahakemukset Suomeen vireille!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Black Jackin kopio kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012092416116473_uu.shtml

ihmettelen kovasti mistä Ylellä on varaa moiseen leffaan,
kun ottaa huomioon sen kaiken porun mitä Ylen taloudellisesta tilanteesta oli
ja kun ylemaksu määrättiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu