järkyttävää suomalaisnaisten suosima lyhyt ,pyöristyvä kampaus.miksi? ei kynitukat ja lyhyet oudot pyöristetyt mallit istu oikein kenenkään kasvoille.kasvot eivät pääse oikeksiinsa lyhyillä hiuksilla-vaikka olisi kuinka upea värjäys hyvänsä.tansii tähdistön naisilla oli liki kaikilla outo taakse päin laitetut hiukset,ja kaila kuin veivi joillakin pääsee kyllä huomioon.ei mikään ohme että virossa miehet kyläilevät tiuhaan kun suomalaisnaiset aika usein leikkautavat hiuksensa lyhyiksi.miksi? kasvot ja olemus näyttää ikäänkuin säälittäviltä,kun vahvatkin hiukset lyhennetään polkkamitaksi. kyllä puolipitkät hiukset aina lyhyet voittaa! katukuvissakin näkee ettei suominaiset arvosta kasvojaan,meikkiä on mutta tukat lyyet-paitsi nuosrisolla on tyyli tallella.olkoonkin vaikka pidennykset. anu saagim sai hyvin nenilleen miestuomarilta-kiitos,sain nauraa ja anun ilme oli nähtävän arvoinen,hän on epäaito,kyyninen nainen.
kaikilla sama kampaaja,lyhyet hiukset naisilla?
7
675
Vastaukset
- kanttinen naama
Kerro kenen tukkaa tarkoitat. Mikä ihmeen pyöristyvä kampaus...?? Laita kuva, mikä on sinusta pyöristyvä kampaus.
- hiukset päähän
eräällä naistuomarilla valkoinen tukka,nykyään lyhyet,ja eräällä tummalla lyhythiuksinen tanssinopettajatar,kummasti taakse päin vedetty kihartuva tyyli.en erikseen nyt tässä ala mainitsemaan ketään,vaan yleistä naisten keskuudessa leikata hiukset lyhyikis,otahiuksia ohennetaan ja kynitään.kauheaa.naiseus katoaa hetkessä,eivätkö suomalaisnaiset nauti hiuksistaan? parempi perusponnari kuin kynipää.pirjo nuotia on upeakasvoinen,hyväihoinen nainen,-miksi tukka niin karsea? samaoin yleuutisten naislukijalla,nimeä en muista,lyhyt,jyrkän näköinen otsatukka korkealla kapeissa pitkissä kasvoissa-kauheaa!
- kanttinen naama
Iän mukana naisillakin hiukset monesti ohenevat eikä niitä enää saa nätisti, jos ne ovat pitkät. Tosin puolipitkät ja hyväkuntoiset hiukset itsekin omistavana inhoan naisilla miesmäistä hiusmallia varsinkin kulmikaskasvoiset naiset alkaa muistuttaa miestä muutenkin (kati nappa, leena pakkanen jne) , mutta ei ton Helena Ahti-Hallbergin tukka minusta ole miesmäinen. Kynitty on kai muotia nyt, eikä se kuitenkaan kaikille sovi. Kanttiselle naamalle sopii puolipitkät hiukset.
- Muamuija
Lyhyt malli on helppo pitää puhtaana, kun hiuksia joutuu pesemään jopa kaksi kertaa päivässä työn vuoksi. Ei miestenkään mallit aina parhaita ole heidän päähänsä, esim kalju tai muutaman millin sänki päässä käy kovin harvoille, mutta paljon sitä näkee.
- ihmehöpinää
Ei Anu Saagim ole koko kilpailussa ja yritä hyvä ihminen opetella välimerkkien ja isojen kirjainten käyttö
- kynipäät karseat
kuka siis väittää että anu olisi kisassa mukana? puheenaiheena naisten nykysuosima kynipäät! tosiaankin miesmäisen näköistä joka ikisellä kyninaisella.ei ihme että ukot käy vieraissa,tosi kuin vesi.mut saahan nykyään sineteillä vaikka tuuhennusta ja pidennystä jos ei varsinaiseen pidennyksiin ole rahaa.sekin parempi kuin järkyt kynipäät.miesten kaljuus on sekin hoidettavissa,tubeet.anu saagimilla on hienot hiukset,vaikkei hän kasvoiltaan sen ihmeemmän oloinen olekaan.liekä pidennykset keski-ikäisellä rouvalla mutta tukaa ainakin on!
- ihme höpinää
No kyllä tuossa ekassa viestissä mainitaan Anu Saagim.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,713515Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt152664Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu242247Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod112233Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1052167Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e992131Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1072063MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141905Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.5991897Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S231673