Suolikin yli aktivinen hajusta päätelen.. Syytä vapisevat. Persut vyöryttää tollot pois valtuustoista.
puntit tutajaa Kokoomuksen ja demarien leireissä..
mikä haju..
1468
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Demukka mölliluopiot oksentaa tällä palstalla peloissaan päivät
Natseissa persujen tulevaisuus. Ei satasen akoista ollut mihinkään. Hyytyivää lähtöviivalle.
Mitä demukka matalaotsa urputtaa?
Sama kirjoittaja vastaa itselleen.
Oletko se demupörriäinen, löylynlyömä nahjus?
Löylynlyömät demurehnakkeet täyttää palstaa. Keräisvät edes pulloja, eikä mankus täällä sossurahalla!
Puolue näitä tyhjäpäitä demutloja täälä irvimässä, lökäpöksyt!
pelottaahan se jos persut pääsee kuntaani tuhoamaan...
Mölähti surkastuneiden aivotynkiensä tuotoksen.. Mars tunnille!
Todellakaan en yhtään ihmettele, jos demarilöyhkä leviää yli maan, niin kova on pelko ja kiukku siellä on Perussuomalaisille, jotka muuten tulevat korjaamaan kuntavaaleissa todella komean vaalivoiton.
Demareilla tuo vaalien ykköstilan junttaaminen tai paremminkin haaveilu on mennyt aivan sairaaloiselle tasolle, ilman mitään todellisuuspohjaa.
Uskokaa nyt siellä vasemmistossa, että vaalien ykköstilaa ei teille näy, vaikka vielä enemmän ulvoisitte.
Eli Jutta lakeijoineen ottaa jälleen kerran vaaleissa takkiin.
Mutta Perussuomalaiset. Tulossa on komea ja ansaittu vaalivoitto pitkän kenttätyövaiheen jälkeen.
Kansa on kuunnellut teitä ja Te olette kuunnelleet kansaa (toisin kuin valehtelevat demarit).
Vaali-iltana saatte nauttia jakamattomasta kansansuososta ja ikään kuin mannaa sataa joka puolelta.
Uudet näkymät ja uudet tehtävät kunnissa odottavat monia ps-ehdokkaita. Vaihtelu tekee hyvää monille sisäänlämpiäville porukoille.
Onnittelen teitä Perussuomalsiet jo etukäteen. Vaaleihin on aikaa kuukausi ja kannatuksenne ehtii vielä hyvinkin nousta 1 - 1.5 prosenttiyksikköä. Siinä tosiaan monien demareiden polvet tutisevat ja vasemmistovalheet saavat kyytiä.
Ja vaali-iltana jytkähtää. Monet voivat yllättyä....
Miten Jutta ja Jykä taas selittää jättitappionsa?
Persun puntit tutisee. Täällä toistuvasti ollaan iloisia kun persut joutuvat ottamaan vihdoinkin vastuun kuntien asioista ja sitähän me odotellaan. Odotellaan, että mitenkä kouluja käymättömät työttömät ja eläkeläiset hoitavat sosiaalitoimen, päivähoidon, terveyskeskusten toiminnan, mihin he laittavat lisää kuten ovat luvanneet ja mistä leikataan kun rahoja ei kuitenkaan ole enempää kuin on. Persut joutuvat nyt vastaamaan huutoonsa, velkaa he eivät ota lisää. Sitä todella odotellaan joukolla.
Demuloiset tappion alla painaa täysin järjettömiä vavauksiaan tänne.
< tollot, Demukka mölliluopiot, mölli?, demupörriäinen, demurehnakkeet ,
demutloja, Demuloiset >
Onko kaikki kotona, onkohan ????