Kunnallisvaalien ehdokkaat

Kuinka hyvin voi luottaa ehdokkaiden antamaan julkisuuskuvaan itsestään? Millä perusteella sitä oikein valitsisi?
5172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Panit vaikean. Itse en panisi paljonkaan painoa sille, miten ehdokkaat itse itseään markkinoivat. Poliitikkoa kuunnellessa vastuu on kuulijalla. Henkilökohtainen tunteminen olisi parasta.

Äänestä
  • Näin varmaankin on. Mielipiteet tuntuvat pyörivän kaikilla samojen asioiden ympärillä ja yhden sun toisen asioista luvataan pitää huolta. Tuntuu vaan, että valitaan uusia eli vanhoja sama meno jatkuu päätöksenteossa. Kauniita puheita siis kuultavissa lähiviikkojen aikana.

    Äänestä

  • hukka11 kirjoitti:

    Näin varmaankin on. Mielipiteet tuntuvat pyörivän kaikilla samojen asioiden ympärillä ja yhden sun toisen asioista luvataan pitää huolta. Tuntuu vaan, että valitaan uusia eli vanhoja sama meno jatkuu päätöksenteossa. Kauniita puheita siis kuultavissa lähiviikkojen aikana.

    Ei ainakaan kylää kiertävät kokoomuuslaiset

    Äänestä

  • Ja kun tierät ja kattelet mitä nyt sanotahan ja ollahan ..... huh heijaa

    Äänestä

Persuista kokoomuksen loikannut kaupunginvaltuutettu on antanut julkisuuskuvan jo itsestään. Muilta vielä odotellaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hukka11 kirjoitti:

Kuinka hyvin voi luottaa ehdokkaiden antamaan julkisuuskuvaan itsestään? Millä perusteella sitä oikein valitsisi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu