Tiger pois Kampista

Taas Tigerissä!

Taas väkivaltaa Tigerissa !! Puukotus ennen ja nyt ammutaan. Jotenkin poliisin tai muun virkavallan pitäisi panna tarkkailuun noita pahimpia yökerhoja, joss viihtyvät sutenöörit (venäläiset) ja muu sellainen porukka. Kyllä Kalliossa syynätään, mutta kun Kamppi on parempaa aluetta niin siellä saa olla millaiset yökerhot vain ja harjottaa mitä vain. Yökerhojen oville metallitunnistimet ja muutenkin pitäisi noita paikkoja puhdistella. Hyi hitto mitä porukoita siellä liikkuu, ei tavan ihminen kehtaa mennä.

6

406

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kurvin kundi

      " Kalliossa syynätään" Sen takia jengii tulee Kallioon koska täällä
      on turvallista koska, täällä "syynätään". Me tavalliset työläiset
      osaamme käyttäytyä, toisin kuin "parempi väki" Kampissa.

    • kampin kissa

      Taiger olkoon just missä on!!

      Tommoset mestat on pelkille URPOILLE. Nytkin tämä sankari pyssy heppu oli surkee ampumaan tai sika kännissä. Jos on ase messissä on aina HARKITTU juttu, paitsi suomessa ase on "vahingossa" ilmestynyt käteen.

      Koko hemmetin kampi keskus on niin super yyber paras paikka hengailla. Kaikkia asit voi hoitaa stadissa pelökästään siellä. Kaikki on saman mestan puitteissa kämppä, parkkis, baari, hoorat. Aino vika on ne tavikset, jotka pilaa rikkaiden fiilarit.

      Taikeria pitäs laajentaa isommaksi, et viina virtais helpommin ja pyssyt paukkuis enemmän. Voi vahingossa osuu näihin Märttinään tai Tyksyyn, kun ovat siellä lobbaamassa lompakkojaan.

      Vinkki taviksille: Stokkalta saa lähes kaiken ja myös pysyy paremmin hengissä. Kellonalla on toki tungosta.

    • asukki

      Missä sä olet käynyt kalliossa että on muka syynätty?

      • entinen asiakas

        Monessakin. Mutta tunnen sattumalta erään ravintoloitsijan,jossa ramppaa jatkuvaan virkavaltaa,koska vieressä on " epäilyttäviä" hieromapaikkoja . Ja sitte epäillään tavallisia baarinpitäjiäkin. Ja muutenkin Kalliossa on poliiseja aina enemmän illalla ku Kampin alueella esim, vaikka pahimmat ja kovimmat ja etevimmät rikolliset liikkuu rikkaiden alueilla.


    • asjzjx,nkh ka

      eiköhän riittäisi jos arabi- ja somalitaustaisten sisäänpääsy saataisiin rajoitettua. Väki vähenisi aluksi mutta kyllä se siitä elpyy kun roskat lakaistaan muihin koloihin

    • pro kamppi

      ihan samaa mieltä että tigerin voisi siirtää kallioon

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      59
      7482
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2906
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1756
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1639
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1448
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1394
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      129
      1116
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      73
      817
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      51
      707
    Aihe