Tuli testattua tuo kyseinen kuppila enkä anna montakaan tähteä. Pieni kahvi maksaa 2,20 eli taitaa olla kalleinta Treella.
Sitten testasin niiden salaattiannoksen ja aika pettymys. Hintaa lähes 9 euroo eikä siihen saanut mutta kuin jonkunlaisen kipollisen lähes pelkkiä salaatinlehtiä. Ei sämpylää, ei kahvia, ei muita mausteita kuin suolaa ja lienee toinen ollut jotain pippuria. Ei siemeniä joukkoon ripoteltaviksi eikä juuri mitään. Hinta ja laatu eivät kohdanneet, kohtuuhinta tuosta olisi ollut jotain 5 euroo enintäin.
Pettymys mikä pettymys. Kaksi tähteä maksimissaan.
Sitten testasin niiden salaattiannoksen ja aika pettymys. Hintaa lähes 9 euroo eikä siihen saanut mutta kuin jonkunlaisen kipollisen lähes pelkkiä salaatinlehtiä. Ei sämpylää, ei kahvia, ei muita mausteita kuin suolaa ja lienee toinen ollut jotain pippuria. Ei siemeniä joukkoon ripoteltaviksi eikä juuri mitään. Hinta ja laatu eivät kohdanneet, kohtuuhinta tuosta olisi ollut jotain 5 euroo enintäin.
Pettymys mikä pettymys. Kaksi tähteä maksimissaan.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Oma kokemukseni on vahvasti saman suuntainen.
Lisäksi heikkotasoinen palvelu.
Kaikki on ylikallista ja välillä siellä pyörii pelottavannäköinen kalju naistyöntekijä :/ En suosittele paikkaa kellekään.
Silloin kun minä siellä kävin salaatilla niin myyjät olivat onneksi nuoria ja nättejä, että se hieman laimensi ärtymystäni.
Mutta hinta-laatusuhde on todellakin pahasti pielessä.
Pelkäätkö sinä kaikkia naisia vaiko vain kaljuja naisia?
Kiva katsella kadulle sieltä vähän ylempää.
Sama tuntemus, kävin ja otin pikkukahvin. Kallista on eikä tarjonta vastaa hintaa. Sinällään kivaa katsella puistoon mutta kokonaisuus ja hinta ovat eri maailmasta. Salaattiannoksia katselin ja ei todellakaan tehnyt mieli sijoittaa lähes kymppiä semmoseen ruikkuun.
kävin sielä kerran ja onhan sijainti hieno koskipuiston läheisyydessä.mutta voin sanoo pettyneeni kyllä.
Niin hieno paikka siinä Koskipuiston kupeessa kyllä ansaitsisi paremman tason tai paremman hinta-laatusuhteen.
Itse tykkään tosi paljon, monet kerrat on tullut käytyä kahvilla niin aamuisin (kahvit -50%) kuin iltapäivisinkin! Erikoiskahvit ovat paljon parempia kuin esim. coffeehousessa, ja hintataso suunnilleen sama.
Gluteenittomat leivonnaiset ja leivät ovat ehdottomasti Tampereen kermaa, ainakin mitä itse olen maistanut ja aikalailla kaikki paikat olen kolunnut :)
Ja tosiaan, paikka ja sisustus on hirmuisen kiva, ja itse olen ainakin saanut aina ystävällistä palvelua.
Kallis on ja kahvi kamalaa automaattilitkua. Sisustus halpaa lastulevyä (ainakin pöydät) joka haisee ja nostattaa vedet silmiin. Sijainti ja maisema hyvät. Palvelu riippuu työntekijästä, toiset kohteiaita, toiset ei. Kahvikuppia ei riistetä heti nenän alta kuten Keskustorin CH:ssa. Leivonnaiset on kalliita eivätkä kovin kummoisia. Meteliä ei ole liiemmin ( verrattuna Coffee Housen metakkaan) ja aukioloajat ovat hyvät, ehtii töiden jälkeenkin käydä. Lukemista riittää, lehtiä on paitsisanoma- myös erilaisia kalliitakin aikakauslehtiä, myös ulkomaalaisia. Pyörätuolilla ja vauvanvaunuilla/rattailla mahdottoman hankalaa tulla sisään koska on muutama kapea porras kadulta tultaessa. Turkkulaiset pitää A:ta hienonakin paikkana. Tervetullutta vaihtelua kuitenkin.
Turkkulaiset eivät ymmärräkään mistään mitään, ihan pärekylä. Liekö vielä sähköjäkään saaneet. Sille tuohivirsuväelle kaikki on luksusta.
Siperian Aschanissa olen juonut kalleimman ja surkeimman cappucinon ikinä!
Ei mitään makua, kuin värjättyä vettä olisi juonut. Kiinnitin myös huomiota siihen että hintoja ei lyöty lainkaan kassakoneeseen. Siis ei minun eikä edellisen eikä jälkeeni tulevankaan.
Jaa, onko Siperiassakin Aschani, missä kohtaa?
Onko se siinä keskellä, missä ennen oli joku Donaldsonin kuppila ?
Kävin kerran, en saanut kuittia ostoksistani ja en tule palaamaan ao.yrityksen asiakkaaksi.
Hinta-laatusuhde eivät todellakaan korreloi millään tavalla.