otsikko kertoo^^ tarvitsisin äkkiä kuumeen, ja en ole kertomassa syytä. :D
Kuinka saada kuume yössä?
Mindepöö
6205
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kuumenna sytkärillä mittaria. Ravista mittarin hopea ensin alas ja sit käytä sitä siinä liekissä nopeasti siis joku puoli sekuntia tai vähemmän ettei mittari poksahda. Sit ku se on kuumennettu niin ravistat sitä vähän alas johonkin uskottavaan lukemaan. Näin voi huijata vanhempia tai muijaa kunhan se ei ravista sitä mittaria ja sano että kokeileppas uudestaan.
Keinoja en rupea ehdottelemaan eikä toivon mukaan kukaan muukaan.
Syö 1-2 tupakan purut. Kuume on taattu
Kuumeen saa syömällä järkyttävät määrät marjoja, erityisesti mansikoita. Mummi oli kerran hankkinut semmosen viiden kilon lootan niitä mansikoita niin mähän sitten söin niin paljon, että kuumetta oli lähemmäs 40 astetta. Myös vadelmilla tämä ainakin onnistuu. On sitten eri asia, mistä niitä tähän hätään löydät semmoiset määrät.
Tai tunge tupakkapurut perseesesi mistä ne nikotiinit imeytyy suoraan vereen. kuumeet ja pahoinvoinnit tulee olemaan eeppiset.
toi tupakan tunkeminen perseeseen ei ole kovin houkuttelevan kuulonen ajatus
En oo tunkemas tupakkaa perseeseen :D jaja en saa marjoi :(