Kun te hihhuliuskovaiset sanotte että homous on synnin turmellusta niin kertokaa miten on mahdollista että suurin osa syntisistä on kuitenkin heteroita? Monet vaikkapa Wiccaa tai Hindulaisuutta harjoittavat ketkä ovat teidän mielestänne jatkuvasti tekemisissä demoneiden kanssa ovat kuitenkin heteroita. Miten tämä on mahdollista? Miten taas joku joka ei ole tehnyt syntiä juuri ollenkaan voi olla homo? Onko puhe homoudesta synnin turmelluksen aiheutuksena pelkkää puppua vai mitä?
Kysymys hihhuleille.
kysynpävaan
261
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Ja siinä tuli ateistihihhulilta heti kolme vastausta, nyt eikun tulkki paikalle:
"Esko 2.10.2012 22:46
Voisinko siis saada vastauksesi Israelin Jumalallisella kielelllä, koska tämä urina suomi.kieli ei minua kiinnosta. Pakanalliset aapisKUKot kepit tanassa, se on saatanallinen kurja kirja se aapinen!"
"Esko 2.10.2012 22:48
Annan Ajatuskyvyttömille Ateistelle näytteeni kaunista Heprean kielestä:
Aamen!"
"Esko 2.10.2012 22:49
Hitto, se ei toimi!
Taasko pakana-ylläpito Jehovina sensuroi?!"
javascript:void(0);
"Yhteenlaskun tulos ei ollut oikea!"
Kaulaansa myöten syntiin ja pahuuteen uponneet pakanat ovat yleensä kuitenkin heteroseksuaaleja. Eikö se homous tartukaan silloin kun ollaan tekemisissä synnin, pahuuden ja demonien kanssa niin kuin uskovaisten jutuista voi päätellä?