SAMASTA OLUESTA TUPLAHINTA!

268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Itse ostan lidlistä aina 24-packin. Kyllä samankokoinen tölkki on tähän mennessä kelvannut tilanteeseen kuin tilanteeseen. Ja kaljahan ei suomalaisen jääkaapissa vanhaksi pääse menemään..

Äänestä

Tää on vaan yksi esimerkki, miten junttisuomalaista voi helposti fiilata öögaan, joten junttisuomalaisen täytyy olla keskimääräistä tyhmempi maapallon asukki.

Toinen esimerkki on euroon siirtyminen, monet menivät ihan sekaisin ja maksavat vieläkin 6 kertaisia hintoja.

Yksityishenkilöiden keskeisissä kaupoissa voi helposti tingata 100 tai jopa 1000 euroa, harva tulee laskeneeksi, että kyseessä on sentään 600-6000 markana alennus :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vain Suomessa kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288505263189.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu