Halla-Ahosta puhutaan Tiedonantajassa

http://www.tiedonantaja.fi/2012-28-9/jussi-halla-aho-kunnallispoliitikkona

Vihaavatko persut tummaihoisia todellakin niin paljon että vain sen vuoksi ovat tuota talouspolitiikaltaan kokoomuksen oikeaan siipeen kuuluvaa uusliberalistia äänestämässä?
5125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Halla-ahon oman blogin mukaan tilanne ei vastaa Tiedonantajan väitteitä.
Kummallista uudelleentulkintaa Tiedonantajan taholta.

( lienee melko helppoa tarkistaa kokouspöytäkisjoista millaisia muutoksia Halla-aho on ehdottanut, niin ei tarvitse edes olla hänen bloginsa varassa )

Äänestä

Kuten jo monta kertaa niin teen sen nytkin. Älkää olko noin yksinkertaista että puhutte aidan seipäästä kun koko aita on mädäntynyt niin lahoksi että se on kaatumassa.
Kokoomus pitää pilkkanaan meitä tavallista kansaa koska he eivät vastaa Perussuomalaisten välikysymyksiiin siten kuin vastausta pyydetään.

EU;n talouskriisi, maahanmuutto, virkarikokset joita suomen oikeuslaitos katsoo koko ajan läpi sormien, jokapäiväinen uutisointi korruptioepäilystä, perussuomalaisten saamat tuomiot kunnianloukkauksista ja kiihottamisesta kansanryhmää vastaan, piiloverojen keksiminen, polttoaineen hinnan julma nousu, toimeentuloturvan heikentäminen laittomin keinoin, julkisten asiakirjojen salailu, etenkin koomuksen voima saada omia jäseniään strategisesti virkoihin jotka auttavat vahvistamaan entisestään huumerahoilla tuettua puoluetta pitämään asemansa kiveen kirjoitettuna, korruptoitunut valtion syyttäjän virasto........KAIKELLA näillä ja monella muullakin tässä mainitsemattomilla teoilla on yksi tavoite: NWO eli Ninistönkin tunnustamauusi maailmanjärjestys jossa valtaa tavoitellaan bildenbregin hyväveliverkoston vapaamuurareille. Tämä kasvoton diktaattoriyhteisö rakentaa poliisivaltiota jossa poliisi ja oikeuslaitos palvelee isäntäänsä eli diktatuuria.
Lue linkin takaa aukeava kirje ja ylläty mihin meitä lampaita viedään.


http://100777.com/node/294

Äänestä

Kun jokin tapahtuma tai asia on tarpeeksi hirveä tai järkyttävä niin silloin ihmisisltä katoaa kyky ja voima käsitellä sitä ja keskustella asiana siitä kenenkään kanssa.
Luulen että tästä on kysymys jos siten ei ole lukijat niin lampaita että heillä ei riitä ymmärrys siihen.

Äänestä

Ainut missä maahanmuuttajia tarvitsee tukea on maastapoistuminen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sääliksi käy kirjoitti:

http://www.tiedonantaja.fi/2012-28-9/jussi-halla-aho-kunnallispoliitikkona

Vihaavatko persut tummaihoisia todellakin niin paljon että vain sen vuoksi ovat tuota talouspolitiikaltaan kokoomuksen oikeaan siipeen kuuluvaa uusliberalistia äänestämässä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu