Saatana, että työnteko vituttaa. Kuka saatanan idiootti on keksinyt työ. On kyllä ollut hullu tyyppi. Miksi vitussa kukaan haluaa tehdä työtä. Mä ainakin vihaan ja inhoan työtä enemmän kuin mitään muuta. Sairasta orja hommaa.
Työ on perseestä.
Kaikki sosuun
17272
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Työ on mukavaa, mutta pakkotyö on perseestä.
Läntinen yhteiskunta on rakentunut suuremmaksi osaksi nykyisin pakkopalkkatyön varaan.
"Läntinen yhteiskunta on rakentunut suuremmaksi osaksi nykyisin pakkopalkkatyön varaan."
Kun taas vastaavasti itäinen yhteiskunta (Kiina, Vietnam, Venäjä) on rakentunut niin ikään suuremmaksi osaksi pakkopalkkatyön varaan. Missä mahtaa elää ilman työtä?
Pakoloisena Suomessa..........
Hehe. On noin katkeralla asenteella jäänyt myös koulunkäynti vähiin kun sana 'sossu' on sinulle liian vaikea. Pitäiskikö muiden verorahoilla sinut elättää?
Jos jokaine ois komppu nii kaikki nääntys nälkää
Päinvastoin, silloin pidettäisiin huoli kaikista.
"Päinvastoin, silloin pidettäisiin huoli kaikista. "
Kuten on tehty missä?
Tämähän on kun neljä vuotiaan kanssa juttelisi.
Jankutetaan nyt sitten, ei tietysti missään koska kommunismia ei vielä missään ole ollutkaan ainoastaan diktatuurista sosialismia.
Tämänhän olen jo moneen kertaa julki tuonut.
Kommunismin aika ei ole vielä ja kun kommenttejasi lukee niin voi sanoa että ei vielä pitkään pitkään aikaan.
"Tämähän on kun neljä vuotiaan kanssa juttelisi."
Aivan. Ja johtuu siitä, että kun et mitään kunnolla kerro niin selvitetään asia kyselemällä.
"Jankutetaan nyt sitten, ei tietysti missään koska kommunismia ei vielä missään ole ollutkaan ainoastaan diktatuurista sosialismia. Tämänhän olen jo moneen kertaa julki tuonut."
Hyvä, nyt asia sitten selvisi. Ja kun kerran näin on niin kuinka voit varmasti sanoa, että:
"Päinvastoin, silloin pidettäisiin huoli kaikista. "
Sillä tuohan on nyt VAIN mielipide... ei mitään käytännössä koeyyua?
" Kommunismin aika ei ole vielä ja kun kommenttejasi lukee niin voi sanoa että ei vielä pitkään pitkään aikaan. "
Hehe. En todellakaan oivaltanut, että kommunismin toteutuminen on peräti minun henkilöstäni kiinni. Mutta ok... jos näin on niin sen toteutuminen ei ole lähellä:-D Sinulla on kyky saada kanssakeskustelija hyvälle tuulelle.
Tuo jälkimmäinen on koko jutun avain, se on todellakin sinusta kiinni.
Eli vahvistat, että kommunismin toteutuminen riippuu jostakin syystä vain minuasta?
Jep, mutta vain tällä hetkellä.
Työ, työ, - - - Tuttu sana. Kuopion toril kysyttiin ootteeks työ tummii?
"Työ on perse´estä"
Näinhän se on. Muista kuitenkin Lenin sanat: "Kuka ei työtä tee, hänen ei syömänkään pidä".
Muista myös Seppo Myllistä!
Pakko työstä päästään eroon,kun tosiaan joka tarvittavaan hommaan keksitään kone ja sitten niin kuin terminaattorissa koneet alkaa keksiä koneita,eli tulevat itsenäisiksi,ja ihminen tulee ns.tarpeettomaksi,tietenkään kenenkään ihmisoikeuksia ei voi perua.Eli myös koneille on opetettava moraali,siihen menee vielä jokunen aika.Tuolloin rahasta päästään eroon.
Noin ajateltiin jo sata vuotta sitten, että kun koneet tekevät lähes kaiken työn niin me vain voimme olla pöllötellä ja nauttia kissan päivistä.
Tuolla tavallahan automaatiota kaupiteltiin männä vuosina.
Mutta kuinkas kävikään, töitä painetaan edelleen entistä kiivaammalla tahdilla.
Mihin hemmettiin meillä on niin kiire ????