Israel upottaa Estellen.

Toivotaan niin.

Kakkasakkia merenpohjaan.

http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/401276/Gazaan pyrkivaa Estellea yritetty pidatella satamissa
357
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

L`haim!

Loistavaa.

Terroristeille ollaan taas viemässä lastia.

Upoksiin vain.

L`haim!

Äänestä

käyttää aikaa ja rahaa tuollaiseen muka avustustoimintaan. Maailmassa olisi vaikka kuinka paljon oikeita kohteita viedä apua, tuo on pelkkää politikointia.

Äänestä

yrittävät haastaa riitaa aivan tahallaan.

Yrittäisivät viedä avustustarvikkeita vaikkapa syyrian hädänalaisille ihmisille. Gazan ja länsirannan toripöydät kun notkuvat tuoreista hedelmistä ja muusta murkinasta.

Vaan siinäpä kävisikin niin, että kuulat napsuisivat pääkoppaan laivassaolijoille, ja perään olisi turha kysellä.

On niin paljon kivempaa haastaa riitaa valtiolle joka pyrkii ratkaisemaan tilanteen sivistyneesti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hallelujah.. kirjoitti:

Toivotaan niin.

Kakkasakkia merenpohjaan.

http://www.ts.fi/uutiset/kotimaa/401276/Gazaan pyrkivaa Estellea yritetty pidatella satamissa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu