Raamatun tai uskon kanssa niillä ei ole mitään tekemistä.
Mikrosiruista tulee lähivuosina yleisiä ihmisillä.
Niiden hyödyt ja säästöt ovat todella mekittäviä ja ne voivat lisätä ihmisten turvallisuutta.
Nykyisin neulalla laitettavat mikrosirut ovat jo suomessakin yleistymässä koirilla niiden liikkeiden seuraamiseen.
Onhan useimmilla työmailla nytkin työvaatteisiin asennetut sirut pesulaa varten.
Ihon alle laitettuja siruja voi halutessa laittaa lukemattomiin käyttötarkoituksiin, joille vain mielikuvitus on rajana.
Maksukorttien ja SIM-korttien toiminnot ihon alle sirukortteihin saa jo lähivuosina.
Käytännössä se tarkoittaa sitä että kaupasta ei tarvitse kävellä pois kassan kautta vaan portilla tuotteissa olevat koodit veloittavat tavarat ihon alla olevan sirun kautta suoraan viejänsä tililtä.
Luottokunta sanoo pankkikorttitoiminnan tulevan käyttöön jo ensi vuonna.
SIM-korttitoiminto veloittaa vastaavasti puhelut, eikä kyseessä tarvi olla oma puhelin, eli voi soittaa kenen tahansa puhelimella ja ihon alla olevasta sirusta tulee siihen oman puhelimen ominaisuudet laskutuksineen.
Sirujen paikantamisominaisuudet lisäävät turvallisuutta ja käytännössä se tarkoittaa sitä että hätätilanteissa viranomainen löytää sinut helposti ja siru voi sisältää myös terveyttä mittaavia antureita joka tarkoittaa sitä että esim. lähimmässä ambulanssissa tulee hälytys jos saat kohtauksen, tietenkin paikannus ja paikalle ajellessaan ne voivat katella veriarvoja, sykettä ym. ruumiintoimintoja.
Voi vain kuvitella miten siru rikollisilla vähentäisi rikoksia.
Älä pelkää mikrosiruja
34
183
Vastaukset 34
- o o o
En tajua miksei kukaan upota sirua sormukseen?
Sormuksessa sitä ei tarvitsisi upottaa ihon alle, ja sen saisi pois tarvittaessa, ja taas takaisin oikean käden sormeen.Siinä on se suurempi varastamisriski.
Ihon alle piilotettua sirua tuskin voi varastaa kun varas ei tiedä missä kohtaa vartaloa se on ja voihan sen laittaa lukkiutumaan jos sitä yritetään irroittaa muilla konstein.
Uskovaiset turhaan vouhottaa ihon alle laitettavista siruista, kun nykyisinkin he kantavat esim. kännykkää mukanaan.
Sama kai se on onko se siru taskussa kännykässä vai ihon alla, mutta ihon alta sen varastaminen on mahdotonta.- Maikrotsip
6 6 6
Ei enää pankkikorttia: mikrosiru ihon alle?
Matti Tuovinen
23.4.2012 09:00 (Päivitetty 23.4.2012 11:43)
Mikrosiru mahdollistaa niin luottokortin kuin puhelimen toimimisen. Mutta pienelle sirulle kehitetään jatkuvasti lisäulottuvuuksia.
Brasiliassa puolestaan käynnistettiin äskettäin kokeilu, jossa koululaisten liikkumista seurataan koulupukuun ommellun mikrosirun avulla. Jos oppilas pinnaa tunnilta, välittyy tästä tieto koulun lisäksi kotiin, jolloin vanhemmat osaavat puuttua asiaan.
– Nahan alle sijoitettu SIM- ja luottokortti saattaa myös houkutella. Voisit soittaa kaikilla kännyköillä kuin omallasi, ja shoppailu olisi yhtä juhlaa niin kuluttajalle kuin kaupalle: Kävelet vain sisään myymälään, otat tavaran ja marssit ulos. Järjestelmä hoitaa maksupuolen huomaamattasi, visioi laboratorioinsinööri ja erikoistutkija Matti Linnavuo Aalto-yliopiston Sähkötekniikan korkeakoulun elektroniikan laitokselta.
Askeleen tähän suuntaan ottavat etäluettavat maksukortit, joita ei tarvitse työntää kaupan kassan maksupäätteeseen. Luottokunta uskoo niiden yleistyvän Suomessa jo ensi vuonna.
http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/ei-enaa-pankkikorttia-mikrosiru-ihon-alle/1186779 - o o o
Pe.ku kirjoitti:
Siinä on se suurempi varastamisriski.
Ihon alle piilotettua sirua tuskin voi varastaa kun varas ei tiedä missä kohtaa vartaloa se on ja voihan sen laittaa lukkiutumaan jos sitä yritetään irroittaa muilla konstein.
Uskovaiset turhaan vouhottaa ihon alle laitettavista siruista, kun nykyisinkin he kantavat esim. kännykkää mukanaan.
Sama kai se on onko se siru taskussa kännykässä vai ihon alla, mutta ihon alta sen varastaminen on mahdotonta.Varastamisriski????
Miten kukaan voi varastaa sormusta, sormesta?????
Miksei nykyistä viivakoodisysteemiä tai tarvittavaa elektroniikkaa siis laiteta sormuksessa olevaan pieneen sille varattuun tilaan, kun vilautat kassalla tai pankissa tai ostaessasi ja maksaessa tai vaikka kahvilassa tai ravintolassa tällaista, niin kassa lukee sormuksessa olevat saldotiedot, ihan samallatavalla kuin visassa tai maksukortissakin.
Helppoa kuin h-teko.
Mun mielestä Se Lopullinen Raja kulkee siinä, että siru-tai vastaavaa maksusysteemiä ei kannata laittaa väkisin tai ihmiskehoa vahingoittaen kehoon.
Sormuksessa kaikkein loogisin ja helpoin ja turvallisin paikka siis.
Siinä samaa mieltä kanssasi et uskis-vouhitus saa jo loppua siruista, viivakoodistakin vaahdottiin vuosikymmeniä ja silti se on varmaan kaikissa ostettavissa tavaroissa tällä hetkellä. Se on ihan sama missä maksuväline on, kunhan sitä ei tarvisisi pistää ihon alle väkivaltaisesti, tai sillälailla se pitää sijoittaa ihmiselle, että sen saa tarvittaessa pois. Tämä minusta pointti jatkossa.
Sormus siis paras paikka kristitylle, ei tipu tai katoa kuten kortit, mobiililaitteet yms.
- l-h
naetko yhtalaisyytta,, vai et peku-
-16 Ja se saa kaikki, pienet ja suuret, sekä rikkaat että köyhät, sekä vapaat että orjat, panemaan merkin oikeaan käteensä tai otsaansa,
17 ettei kukaan muu voisi ostaa eikä myydä kuin se, jossa on merkki: pedon nimi tai sen nimen luku.
18 Tässä on viisaus. Jolla ymmärrys on, se laskekoon pedon luvun; sillä se on ihmisen luku.
tarvitsetko paljon mielikuvitusta sirun ja pedon merkin valilla?oletko ensimmaisten joukossa ottamassa sirua ihosi alle?
mina en ole..Ei l-h Raamatussa ole mitään siruista ja vain mielikuvitus voi ne yhdistää, kuten sanoitkin.
Siruja on nyt jo lähes kaikilla uskovillakin, eikä se siitä tilanne pahene jos se siirretään taskusta ihon alle.
- body
Yhteiskunta ja liike-elämä tarvitsevat logistiikkaan, kulunvalvontaan sekä turvallisuuteen liittyviä nopeita ja varmoja tunnistamislaitteita , joten siru näyttää nyt olevan se laite joka ne varmistaa.
Jos olette käyneet muuallakin kuin peräkammarissa, niin huomaatte kuinka mm. lentoasemilla ihmisen tunnistamislaitteet ovat elinehto.
Siellä on hetkessä varmistettava että Matti on Matti eikä mikään Ville, sillä ei siellä ehditä matkaajan sukuselvityksiä tehdä, joten siru on se varmistusmekanismi.
Joku mainitsi että jos siru laitettaisiin esim. sormukseen, mutta silloin sen voisi ottaa pois ja antaa jollekin konnalle joka pääsee näin turvallisesti pois maasta ja tätähän ei haluta, vaan Matin pitää olla Matti.
Teekniikkaa käytetään jatkuvasti ja harva ihminen kävelee pitempiä matkoja, vaan siihen käytetään mm. autoa, lenkonetta.
Nuo lopunajan hautomot on syytä jo tuhota, sillä menneisyyden puskajussit kuuluvat historian sedimentteihin , ovat ikivanhaa kamaa ja saavat jo unhoon jäädä, sillä nyt toimitaan aivan eri intensiteetillä. - ~~siivetön~~
Kukaan uudestisyntynyt ja uskossa edelleen oleva ei ota sirua itseensä, näin olettaisin?
Vaikka ei olisikaan varma siitä, onko tuo nyt Raamatun tarkoittama "Pedon merkki", niin itse toteaisin, että parempi vara, kuin vahinko!
Mutta mielenkiintoinen asia on sitten se, jotka ovat sen ottaneet ja tulevat sen jälkeen uskoon, miten heidän tulee toimia tuon jälkeen?älä pelkää ~~siivetön~~ ei yhteiskunnilla ole varaa siruttaa maailman ihmisiä.
jos tuollainen siru joskus totetutuisikin, niin siinä on myöskin hyvät puolet nimittäin ihmiskaupan kannalta mukaan lukien meidän uusiutuva luonnonvara -lapset-.- KTS (Ei kirj.)
"Mutta mielenkiintoinen asia on sitten se, jotka ovat sen ottaneet ja tulevat sen jälkeen uskoon, miten heidän tulee toimia tuon jälkeen? "
Täähän se just onkin niin hupaisaa tässä turhislössin sirukammossa.
Karsimaattis-funamentaaliset piirit ovat aina jaksaneet posmottaa sitä, että kaikenlaiset rituaalit, kasteet, viimeiset voitelut sun muut hospotipomiluit eivät merkitse mitään, vaan sydämen usko ratkaisee.
Nyt sitten tästä sirusta tuleekin yhtäkkiä sellainen rituaali, joka lyö laudalta Jeesuksenkin ja mitätöi uskon voiman.
:p
- mjhbjk
miten heidän tulee toimia tuon jälkeen?///taas saa doctorit hommia ja kaivelee siruja ulos..
"Ihon alle laitettuja siruja voi halutessa laittaa lukemattomiin käyttötarkoituksiin, joille vain mielikuvitus on rajana."
Miten se siru ladataan? pitääkö jotain laturia kantaa mukana, tarviihan siinä sirussa olla energiaa että toimii.
Sitten kun ihminen kuolee, niin onkohan se siru sitten kenen omaisuutta. Siinä voi olla vaara että näin hautausurkoitsijan kannalta katsoen joku voi vaihtaa henkilöllisyyden kalmistossa.- ei mitenkään
ei sitä ladata mitenkään. Kun patteri loppuu siru on pakko kaivaa ulos ja vaihtaa. Viitsiikö kukaan ravata sairaalassa muutaman kuukauden välein leikeltävänä?
ei mitenkään kirjoitti:
ei sitä ladata mitenkään. Kun patteri loppuu siru on pakko kaivaa ulos ja vaihtaa. Viitsiikö kukaan ravata sairaalassa muutaman kuukauden välein leikeltävänä?
Höpsistä.
Virransaanti sirulle on niitä pienimpiä pulmia.
Nykyisin on jo siruja joissa virta saadaan ihmisen elintoiminnoista.
Taikausko elää yhä.
- Pedon merkki
Tarkatkaamme kohtaa pedon merkistä. Ilmestyskirjan 13:8, kertoo, että kaikki joiden nimi ei ole elämänkirjassa, hamasta maailman perustamisesta, kumartavat petoa. Pedon kumartaminen ja palvominen, onkin sen merkin ottamista. Tämän osoittaa todeksi myös jakeet 16-17: …”ketkä vain eivät kumartaneet pedon kuvaa, ne tapettaisiin tai heillä ei ole lupa ostaa eikä myidä. Ja se saa kaikki, pienet ja suuret, sekä rikkaat ja köyhät, sekä vapaat, että orjat, panemaan merkin oikeaan käteensä tai otsaansa”: Siis huomaa tarkoin, kumartaminen saa ottamaan pedon merkin. Aivan samoin kuin luvussa-7, Jumalan kansa merkittiin sinetillä, sen osoittamiseksi, että he olivat Jumalan omaisuutta. Otsa on myöskin vanhassa testamentissa järjen ja ylpeyden sekä röyhkeyden vertauskuva, kuten meilläkin. On sanonta, että jollakulla on otsaa väittää jotakin. Se joka asettaa järkensä röyhkeästi Raamatun yläpuolelle ja röyhkeästi ajaa omaa etuaan, ottaa otsaansa pedon merkin. Vastaavasti ”oikea käsi”, on vanhantestamentin kielenkäytössä se, jolla tehdään töitä ja suuria tekoja. Se, joka luottaa omiin töihinsä ja suorituksiinsa Jumalan armon ja Kristuksen ansion sijasta, ottaa oikeaan käteensä pedon merkin. Paavikunta perustuu järjen ja ihmisviisauden herruuteen, sekä töitten vanhurskauden, oman ansiollisuuden tavoitteluun. Sama henki on kaikilla nimikristityillä, kaikessa nimellisessä kirkollisuudessa, kuten myös lahkoissa, jotka ovat täynnä hurskaaseen kaapuun puettua rationalismia ja lain ja evankeliumin sekoittamiseen perustuvaa itsevanhurskauden ja oman pyhyyden tavoittelua.
Monissa kommunisti maissa, nuorilta ihmisiltä kielletään korkeampi koulutus tai pääsy ammatteihin, elleivät ole liittyneet kommunisti järjestöihin. Vastaavissa maissa ihmisen täytyy osoittaa Jumalan kielteiselle hallitukselle uskollisuutta julkisesti: Tämä pedon merkki antaa heille oikeuden käydä kauppaa ja osallistua taloudelliseen toimintaan. Myös monissa pakanauskonto maissa, voidaan tappaa, jos ei käänny palvomaan epäjumalia. Suomessa tämä ilmenee siinä, ettei kansankirkossa saa julistaa enää puhdasta evankeliumia, so. koko totuutta. Oikeat opettajat ahdistetaan nurkkaan ts. kielletään puhuminen, ja toiset mukautuvat ”viran” takia. Tämä on tietyllä tavalla ”ostamista ja myymistä” evankeliumia. Olkaamme huoletta ”pedon merkki” vouhottajista, sillä Jeesus sanoo itse: ”Älkää pelätkö niitä, jotka tappavat ruumiin, mutta eivät voi tappaa sielua; vaan ennemmin pelätkää häntä, joka voi sekä sielun, että ruumiin hukuttaa helvettiin” (Matt.10:28). - Täti
Pedon merkki kirjoitti:
Tarkatkaamme kohtaa pedon merkistä. Ilmestyskirjan 13:8, kertoo, että kaikki joiden nimi ei ole elämänkirjassa, hamasta maailman perustamisesta, kumartavat petoa. Pedon kumartaminen ja palvominen, onkin sen merkin ottamista. Tämän osoittaa todeksi myös jakeet 16-17: …”ketkä vain eivät kumartaneet pedon kuvaa, ne tapettaisiin tai heillä ei ole lupa ostaa eikä myidä. Ja se saa kaikki, pienet ja suuret, sekä rikkaat ja köyhät, sekä vapaat, että orjat, panemaan merkin oikeaan käteensä tai otsaansa”: Siis huomaa tarkoin, kumartaminen saa ottamaan pedon merkin. Aivan samoin kuin luvussa-7, Jumalan kansa merkittiin sinetillä, sen osoittamiseksi, että he olivat Jumalan omaisuutta. Otsa on myöskin vanhassa testamentissa järjen ja ylpeyden sekä röyhkeyden vertauskuva, kuten meilläkin. On sanonta, että jollakulla on otsaa väittää jotakin. Se joka asettaa järkensä röyhkeästi Raamatun yläpuolelle ja röyhkeästi ajaa omaa etuaan, ottaa otsaansa pedon merkin. Vastaavasti ”oikea käsi”, on vanhantestamentin kielenkäytössä se, jolla tehdään töitä ja suuria tekoja. Se, joka luottaa omiin töihinsä ja suorituksiinsa Jumalan armon ja Kristuksen ansion sijasta, ottaa oikeaan käteensä pedon merkin. Paavikunta perustuu järjen ja ihmisviisauden herruuteen, sekä töitten vanhurskauden, oman ansiollisuuden tavoitteluun. Sama henki on kaikilla nimikristityillä, kaikessa nimellisessä kirkollisuudessa, kuten myös lahkoissa, jotka ovat täynnä hurskaaseen kaapuun puettua rationalismia ja lain ja evankeliumin sekoittamiseen perustuvaa itsevanhurskauden ja oman pyhyyden tavoittelua.
Monissa kommunisti maissa, nuorilta ihmisiltä kielletään korkeampi koulutus tai pääsy ammatteihin, elleivät ole liittyneet kommunisti järjestöihin. Vastaavissa maissa ihmisen täytyy osoittaa Jumalan kielteiselle hallitukselle uskollisuutta julkisesti: Tämä pedon merkki antaa heille oikeuden käydä kauppaa ja osallistua taloudelliseen toimintaan. Myös monissa pakanauskonto maissa, voidaan tappaa, jos ei käänny palvomaan epäjumalia. Suomessa tämä ilmenee siinä, ettei kansankirkossa saa julistaa enää puhdasta evankeliumia, so. koko totuutta. Oikeat opettajat ahdistetaan nurkkaan ts. kielletään puhuminen, ja toiset mukautuvat ”viran” takia. Tämä on tietyllä tavalla ”ostamista ja myymistä” evankeliumia. Olkaamme huoletta ”pedon merkki” vouhottajista, sillä Jeesus sanoo itse: ”Älkää pelätkö niitä, jotka tappavat ruumiin, mutta eivät voi tappaa sielua; vaan ennemmin pelätkää häntä, joka voi sekä sielun, että ruumiin hukuttaa helvettiin” (Matt.10:28).Tarkennus tuohon ilmestykirjan kohtaan 13:8. Maailman alusta, hamasta maailman perustamisesta asti Katritsa, Jeesus,on teurastettu meidän syntiemme tähden.
Raamatusta niitä nimiä löytyy, on monen monta sukuluetteloa, Niin että onko Raamattu Elämän Kirja?
- Ilm.13
Miten Raamatussa osattiin ennustaa 2000 vuotta sitten, että ihmiseen laitettavalla merkillä maksetaan, kun nykyihmiselle se oli utopiaa vielä 20 vuotta sitten? Kyllä Jumala tietää.
"16. Ja se saa kaikki, pienet ja suuret, sekä rikkaat että köyhät, sekä vapaat että orjat, panemaan merkin oikeaan käteensä tai otsaansa,
17. ettei kukaan muu voisi OSTAA EIKÄ MYYDÄ kuin se, jossa on merkki: pedon nimi tai sen nimen luku.
18. Tässä on viisaus. Jolla ymmärrys on, se laskekoon pedon luvun; sillä se on ihmisen luku. Ja sen luku on kuusisataa kuusikymmentä kuusi. " - siru ei yleisty
Sanoin jo eilen, että mikrosiru ei tule yleistymään, kerrataanpa syyt:
-mikrosirun patterin elinikä on lyhyt, vain joitakin kuukausia
-itse siru on sisällä hyvin rikkoutumisherkässä lasiputkessa. Siru on ihmisen sisällä vaarallinen rikkoutuessaan sirpaleiksi
-vaikka siru asennetaan kivuttomasti rokoteneulalla kudokseen, on sen huoltaminen tai poisto suoritettava leikkauksena, jossa kudos avataan veitsellä. Haava on myös ommeltava umpeen. Tulee liikaa ruuhkaa sairaaloihin kun siruja pitää vaihtaa ihmisille muutaman kuukauden välein.
-siruja ei kyetä tuottamaan kaikille ja vaikka kyettäisiin niin puhtaita neuloja ei ole siltikään kaikille."mikrosirun patterin elinikä on lyhyt, vain joitakin kuukausia"
On jo siruja, jotka ottavat virtansa ihmisen elintoimintojen muutoksesta.
- tode'
tuohan kuulostaa maanpäälliseltä taivaalta. Kaikki onnistuu, kunhan siru saadaan jokaiselle. Sairaat parantuvat, rikollisuus katoaa, Rahaa ei tarvita, junatkaan tuskin enää myöhästelevät.
- tässä se on
http://home.iae.nl/users/lightnet/world/VERICHIP.JPG
Tuossa se siru on oikein valokuvassa. Lasikapseli, jossa on pieni tietokone sisällä ja sen virranlähde, sekä kuvan sirun tapauksessa radioantenni.
Huu.. onpa vaarallisen näköinen suljettu lasikapseli. "Pedon merkki", jolla ei ole edes mitään aivo tai hermoyhteyttä vaan tuo pistetään kudoksiin neulalla ja se koteloituu arpikudokseen vähitellen.
Juu ei todellakaan ole pedon merkki. - hyvää tekniikkaa
Sirulla voidaan tosiaan maksaa, jolloin KÄTEISTÄ rahaa ei tarvita. Sen lisäksi sirulla voidaan valvoa rikollisten liikkeitä (GPS-siru), jolloin rikollisuus vähenee oleellisesti. Sen lisäksi sirua voidaan käyttää lääkärin apulaisena, koska siru voi valvoa elintoimintoja reaaliajassa ja lähettää lähimmälle ambulanssille tiedon jos sirun kantaja saa esimerkiksi sydänkohtauksen.
Lentoturvallisuus paranee oleellisesti kun ihminen kyetään tunnistamaan 100% varmuudella sirun tietojen avulla.
Erittäin kätevää teknologiaa, mutta vaatii vielä paljon kehittelyä ennen kuin siruja kannattaa suurissa määrin asentaa ihmisiin. Virtalähteen elinikä on lyhyt. - tode*
tässä se on kirjoitti:
http://home.iae.nl/users/lightnet/world/VERICHIP.JPG
Tuossa se siru on oikein valokuvassa. Lasikapseli, jossa on pieni tietokone sisällä ja sen virranlähde, sekä kuvan sirun tapauksessa radioantenni.
Huu.. onpa vaarallisen näköinen suljettu lasikapseli. "Pedon merkki", jolla ei ole edes mitään aivo tai hermoyhteyttä vaan tuo pistetään kudoksiin neulalla ja se koteloituu arpikudokseen vähitellen.
Juu ei todellakaan ole pedon merkki.mitä ilmeisimmin siru kehittyy vuosikymmenten saatossa tavalla, jota me tavalliset tallaajat emme osaa kuvitellakaan. Mukaan tulevat varmasti mainitsemasi aivo- ja hermoyhteydet. Kenen merkki se apraatti on, jää nähtäväksi.
- löytyy puhelimesta
Mulla on muuten kännykässäkin sovellus, joka mittaa pulssin ja mittaisi verenpaineenkin jos mulla olisi Samsung Galaxy S:lle tarkoitettu verenpainemittari kotona.
Ohjelma taltio mittausjakson ajalta pulssin lääkäriä varten talteen, eli kun käyn lääkärissä voin näyttää mittaustuloksen suoraan ohjelman lokeista.
Sen lisäksi kännykässä on sijainnin tarkkaan näyttävä yhdistelmä GPS Google maps.
Kännyköissä on samat ominaisuudet kuin ihon alle laitettavassa sirussa, mutta siru on kooltaan kätevämpi ja kulkee piilossa ihmisen sisällä. - en ota sirua koskaan
Jokohan rosvot on jo kehittäneet skannereita joilla voi huomaamatta kopioida sirun tiedot ja tyhjentää pankkitilit hölmöltä sirunkäyttäjältä?
- ei tarvitse
Ei rosvojen tarvitse kehittää omaa skanneriaan, koska sirua varten on jo olemassa ihan kaupallisten firmojen myymiä skannereita. Sellaisen saa siis ihan laillisestikin ostaa.
- NuorukaisetNeitsyet
"Ilmestyskirjan" tulkintaa (Juutalaisuudessa tunnettu ""mieheksi tulemisen siirtymä rituaali..")
Jerusalemin temppelin (Siionin vuorella ) sisemmällä pihalla kaikkein pyhimmän edessä ( ".. valtaistuimen edessä ja neljän olennon..") oli esikoisnuorukaisten "mieheksi tulemisen siirtymä rituaali ", pääsiäisen aikaan. Esikoisnuorukaisille oli "Tav"..." otsassaan ("..hänen Isänsä nimi,...") heidät oli ympärileikattu, jonka yhteydessä ympärileikkauksesta tulleella verellä oli piirretty "tav" heidän otsaansa", ja oikeaan käteensä, ja leikattu esinahka oli ympärileikkaus sermoniassa käytetyn "Talit Katan" alusvaatteen alla joka oli vyötäisillä. "Mieheksi tulemisen siirtymä rituaalissa oli mukana Israelin vanhimpia ("..vanhinten edessä.." ) jotka opettivat esikoisnuorukaisille psalmien laulua ja soittoa.(".. Ja he veisasivat uutta virttä valtaistuimen edessä ja neljän olennon ja vanhinten edessä;.." )
Israelin kahdestatoista sukukunnasta kustakin kaksitoista esikois nuorukaista yhteensä sataneljäkymentäneljä esikoisnuorukaista. Heidän ikänsä oli kaksitoista vuotta, joka on kuukausissa kaksitoista kertaa kaksitoista vuotta yhteensä sataneljäkymmentäneljä kuukautta. He olivat kaksitoistavuotiaiata esikoisnuorukaisia jotka eivät vielä olleet naimisiin mennneet, siksi heistä sanottiin että "..eivät ole saastuttaneet itseään naisten kanssa; sillä he ovat niinkuin neitsyet..."
Myös Jeesus ollessaan kaksitoista vuotias osallistui em. seremoniaan pääsiäisen aikaan.(Evankeliumi Luukas )
(Ilm.)"..Ja minä näin, ja katso, Karitsa seisoi Siionin vuorella, ja hänen kanssaan sata neljäkymmentä neljä tuhatta, joiden otsaan oli kirjoitettu hänen nimensä ja hänen Isänsä nimi. Ja minä kuulin äänen taivaasta ikäänkuin paljojen vetten pauhinan ja ikäänkuin suuren ukkosenjylinän, ja ääni, jonka minä kuulin, oli ikäänkuin kanteleensoittajain, kun he kanteleitaan soittavat. Ja he veisasivat uutta virttä valtaistuimen edessä ja neljän olennon ja vanhinten edessä; eikä kukaan voinut oppia sitä virttä, paitsi ne sata neljäkymmentä neljä tuhatta, jotka ovat ostetut maasta. Nämä ovat ne, jotka eivät ole saastuttaneet itseään naisten kanssa; sillä he ovat niinkuin neitsyet. Nämä ovat ne, jotka seuraavat Karitsaa, mihin ikinä hän menee. Nämä ovat ostetut ihmisistä esikoiseksi Jumalalle ja Karitsalle,.."
(Luuk.)"..Ja hänen vanhempansa matkustivat joka vuosi Jerusalemiin pääsiäisjuhlille. Hänen ollessaan kaksitoistavuotias he niinikään vaelsivat ylös sinne juhlan tavan mukaan..." - defdsaxz
Virtalähteen elinikä on lyhyt. //mites nuo hepat ja koerat.. eihan niitten siruja kaeveta ulos silloin talloin..ne on ja pysyy
Ei mikrosiruja tarvi pelätä, mutta silti voi olla kartalla asioista. Se, että uskova ei ota sirua, ei tarkoita sitä, että hän pelkäisi sitä. Uskova nyt vaan haluu totella Jumalaa enemmän, kuin ihmisiä.
Tämä uusi obamacare-laki edellyttää, että jokaiselle kansalaiselle laitetaan RFID-siru, joka sisältää henkilökohtaisia tietoja, mutta myös maksuvalmiudet, jotta kun käteinen raha vedetään pois, niin siru toimii pankkikortin tapaan. Tämä on kirjattu lakiin niin, että maksuliikenne toimii sirun välityksellä viimeistään 36 kuukauden sisällä lain (obamacare) voimaantulosta 23.3.13. Kaiken tämän lisäksi sirussa on myös seurantavalmius. Eli viimeistään 2016 maaliskuussa pedonmerkki on tosiasia. Ja voi olla paljon ennemmin.
Sairaalahenkilökuntaa on jo nyt painostettu ottamaan siru, näin mm yksi saioraanhoitajaksi opiskeleva sanoi. Virkaan pääsy edellyttää sirun ottamista, hänen mukaansa.
Euroopassa ei olla yhtään jäljessä, ainakaan valmisteluiden osalta. Brysselin supertietokone, jota kutsutaan lempinimellä ”peto”, on valmiina tositoimiin, kun aika koittaa."Ei mikrosiruja tarvi pelätä, mutta silti voi olla kartalla asioista."
Kirjoituksestasi kuitenkin näkee että pelkäät, mutta olet epärehellinen kun et sitä sano suoraan.
IBM touhuaa kovasti eri puolilla maailmaa. Myös Suomessa. Henk koht tiedot jokaisesta kansalaisesta vievät tilaa valtavasti, joten kapasiteettia pitää rakentaa lisää. Tässä yksi laitos, joka valmistuu 2014.
http://yle.fi/uutiset/kaksi_supertietokonetta_kajaaniin/6208972- aglius
Se nyt on selvää että ihmisiin laitetaan jokin pankkikortin korvike, kuka sellaista epäilee ettei laiteta.
mutta ei se nyt ihan hetkessä käy sellainen, eikä se silläänm ole mikäänm merkki, mutta siitä tulee sellainen kunhan antikristus astuu valtaan, ja määrää lailla mitä sirun kantajan tulee tehdä.
Ei kukaan uskonut hitleristäkään, että hänalkaisi toteuttaa puheitaan, mutta niin vain kävi. Ei ollut pitkä aika kunlaadittiin ensimmäiset juutailisia rajoittavat lait, ja niitä tehtiin yli neljäsataa enne sodan puhkeamista.
peto on peto olkoot vuosiluku mikä tahansa. - body
Itselläni on viimeistä ID tekniikkaa käyttävät tunnisteet, on sirua ja sormenjälkeä, joten jonkun muun on vaikea esiintyä minuna ja se luo turvallisuutta.
Kun usko on taikauskoa, niin kaikki uudet ovat jotain petoja tai -merkkejä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
KP-Sesongilla ongelmia?
Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi251645Oot upea nainen, älä vähättele ittees
Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀681387- 961171
Jämsän Paras Ravintola
Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R771114Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku84799Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan
No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni48747Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella29746- 64667
Kiellettyjä ajatuksia
Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,43656- 38639