Ihmetystä herättää se, että Helsingissä on niin paljon maajusseja. Persuthan saivat viime vaaleissa jytkyn ja pahoin pelkään, että Helsingin maanviljelijät äänestävät Persuille kuun lopulla vielä toisen jytkyn. Silloin suolenikin kyllä varmaan jytkähtää.
Mutta missä Helsingin maajussit säilyttävät traktoreitaan? Niitä täytyy olla paljon, ihme ettei niitä näy.
Mutta missä Helsingin maajussit säilyttävät traktoreitaan? Niitä täytyy olla paljon, ihme ettei niitä näy.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ihmetystä herättää myös se, että Helsingissä on niin paljon minun kaltaisia loisivia mamuja. Hyvin suomalaiset meitä ruokkivat. ;-)
jopa amerikkalaisen pumpattavan Barbaran vaimoksi.
Ei se haittaa. Ne syövät mitä vain.
tule sinä tänne perzu minä teen sinulle hyvä kebab-pizza.
mustanaamaisia pahalta haisevia olioita, joita loisii "joka kulmalla"?
Osa maajusseista opiskelee Helsingissä, koska EU-Suomen ainoa maatalousyliopisto on kehä kolmosen sisäpuolella toisin kuin Ruotsin Järnä.
Eiköhän traktorit siirretä talvihuoltoon kaupungin varikoille ja Viikin koulutilalle. Myös Vuosaaren porojen ja maatiaislehmien välittömään läheisyyteen ne sopivat. Kaupungin puistoissa ne ovat samanaikaisesti koristeita ja lumenlakaisukoneita.