Historian suurin rikos

Bäckman:
"Suomalaisten diplomaattien masinoima venäläisen pikkupojan sieppaus Venäjällä ja salakuljetus suomalaisen diplomaattiauton takakontissa Suomeen on vielä hyvässä muistissa. Maailmanhistoria ei tunne toista yhtä röyhkeää rikosta. Oikeudenkäynti Suomen valtiota vastaan alkaa pian Vantaalla."

Kyllä nyt meikäläistä hävettää. Luulin tähän asti että Hitlerin ja Stalinin rikokset olisivat historian suurimpia. Mutta nyt selvisi, naapurissa asuva sosiaalitäti voittaa nämä hirmuhallitsijatkin. Pitäisikö muuttaa vaikka Espooseen?
288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

OK! Olin seuraamassa karjalaiskulttuuripäiviä. Kyllä se pitää paikkansa, että kehu oli pinnassa. Muut eivät ole mitään, paitsi karjaliset, jotka ovat jumalaa parempia ja ovat heittäneet jeesuksen heelevettiin taivaasta.

Äänestä

Miten tämä kauhistuttava rikos on joutumassa Vantaan käräjäoikeuden ratkaistavaksi?
Ovatko Venäjänmaata hallitsevat R Y S S Ä T haastaneet Suomen valtion moisen pikkukaupungin oikeuslaitokseen? Eikös tämänkaltainenain SOTA-rikostakiSOTA-rikostakin kaameampi katastrofi pitäisi käsitellä vähintään YK:n erityistuomio-istuimessa, tai ehkä vaatia Ukko-Ylijumalaa (hospoti poti pomiloi) tekemää väliaikaisen taivaallisen VIIMEISEN tuomion tässä asiassa?

Vai Onko palstan PUTKI/ Letku -henkilöllä varma tieto, että karjalaiset (vainajat?) ovat "ovat jumalaa parempia ja ovat heittäneet jeesuksen heelevettiin taivaasta."

Kletku/Plutki-miehellä/ämmällä/TILTULLA lie myös Moskovan patriarkalta ja Putinilta saatu tieto, miten sen Jumalan kävi jos pokansa Jeesus joutui Heelvettiin?

Venäjän valtakunta ei ole muodostunut Taivaaksi maan päällä, vaan "Saatana saapui Moskovaan" ja sen jälkeen kaikki on mennyt päin Helvettiä!

R Y S S I E N Helvettiä yritettiin Neuvostoliiton toimesta, suurin ponnistuksin laajentaa LÄNTEEN, mutta saavutetut asemat on menetetty, paitsi Suomenlahden pohjoispuolella, missä ROISTOvaltio pitää saaliistaan kiinni kynsin , hampain.

Kovin on vilkasta entisen Itärajan takana, oheinen teksti ja linkki hyvin kertoo laajenemisen tarpeista: : )

Korpiselän pitäjä:

Luovutettu kokonaispinta-ala: 1366,3 km² Luovutettu maapinta-ala: 1267 km² Luovutetun alueen asukasluku: 2553 Luovutetun alueen asukastiheys 1939: 1/km² Luovutettuja kyliä: 17, näistä nyt asuttuja: 0 Korpiselkä on kokonaan asumatonta erämaata, ja käytännössä melkein luoksepääsemätöntä seutua. Tolvajärvi on kuitenkin noussut jälleen Karjalan merkittävimpiin kuuluvaksi käyntikohteeksi. [muokkaa]Korpiselän historia

Htpp://www.wikikarelia.com

....etsi Korpiselkä ja lue muistakin pitäjistä ja asujaimistoista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikä se on? kirjoitti:

Bäckman:
"Suomalaisten diplomaattien masinoima venäläisen pikkupojan sieppaus Venäjällä ja salakuljetus suomalaisen diplomaattiauton takakontissa Suomeen on vielä hyvässä muistissa. Maailmanhistoria ei tunne toista yhtä röyhkeää rikosta. Oikeudenkäynti Suomen valtiota vastaan alkaa pian Vantaalla."

Kyllä nyt meikäläistä hävettää. Luulin tähän asti että Hitlerin ja Stalinin rikokset olisivat historian suurimpia. Mutta nyt selvisi, naapurissa asuva sosiaalitäti voittaa nämä hirmuhallitsijatkin. Pitäisikö muuttaa vaikka Espooseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu