Jeesuksen paluu suorana lähetyksenä

Osittain helluntailainen Seurakuntalainen-sivusto uutisoi kahden suuren kristillisen yhteisön asentamista web-kameroista Jerusalemin öljymäellä.

http://www.seurakuntalainen.fi/uutiset/ulkomaat/2847/messiaan_paluu_livena

Jeesuksen sanotaan palaavan Jerusalemin öljymäelle.

Palstalla usein uskovaiset odottavat Jeesuksen paluuta sinne missä itse ovat, tiedostamatta sitä että ei Jeesus voi palata miljooniin paikkoihin samaan aikaan.

Onko sitten uskovilla jäänyt pohtimatta Jeesuksen paluupaikka?

13

168

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • risti odottaa

      Onko lankut ja naulat valmiina jo?

      • Ei voi olla totta!

        Voi äly.


      • Käytän ne mieluummin arkkuun.


    • Avaukseni on vienyt monet uskovat sanattomiksi, kuten oletinkin.

      He ovat kuvitelleet Jeesuksen palaavan juuri sinne missä itse ovat, joka on mahdotonta, ja sitä ei ole tajuttu aiemmin, vaikka asia on aivan yksinkertainen.
      Suurella määrällä ihmisistä on varmaan tunne että he itse ovat maailman keskeisimmässä paikassa ja kaikki muut paikat jossain syrjässä.

      Nyt kuitenkin 2 suurinta kristillistä mediaa on paljastanut asian, tehdäkseen pisnestä.

      On hyvä veto kaupallisilta suurmedioilta ilmoittaa Jeesuksen palaavan pelkästään Jerusalemin öljymäelle ja paluuta ei näkisi muuten kuin heidän kameroidensa kautta.

    • - Herramme Tulee -

      Kirjallisuus Jeesus ja Opetuslapset - Evankelium - Uusi Testamentti ja ilmiöiden tekstitykseen johtaneet ja kirjoittamattomina soveltumattomat esitykset olemassa oloa Jerusalem tienoo, sovelias esim. myös Suomi-Finland sukuveritaustaisuudet esillä Öljymäelle ilmoitettavan Jeesus ilmiön todellisuutta ... rohkaisee toiminnallaan olemassa olevat tilanne sovellutukset TV-kamerat suunnattuina/Kamerat suunnattuina mahdollisen Jeesuksenmessiaan paluun .... Aikamme Jeesus lohdutusta haemme .... Jeesus huomaa sijaisesi puitteissa olemassaoloihimme sisältyvää, kiitos asiomisista raamattukirjallisuudesta poikkeavassa

      • halloo

        wtf ???


      • RaptureD

        Käytännössä tämä ei ole uskovalle maantieteellisesti merkityksellinen asia, sillä hän tulee ylöstemmatuksi oli missä oli sillä hetkellä. Voi niitä jotka jäävät katselemaan, kameroista tai paikanpäältä.
        Pääpointti: ei se missä olet fyysisesti, vaan missä olet hengellisesti, ratkaisee!


    • tarkkailija

      Kyllä Jeesus itse sanoi tulevansa Öljymäelle.

      Niin miksi sitten ei suoraa kameralähetystä Öljymäeltä?

    • kello käy....

      Jo on nyt aika Pe.kunkin tehdä parannus ja nöyrtyä ristin juurelle.

      Häpeä syntejäsi ja tee parannus kun vielä aikaa on!

      • tarkkailija

        Ai ettei ole uskossa jo?


      • hupsista keikkaa
        tarkkailija kirjoitti:

        Ai ettei ole uskossa jo?

        Jeesus ei voi ilmestyä vain yhteen paikkaan koska Raamatussa sanotaan että kaikkki tulevat näkemään hänen paluunsa, ja kaikilla ei ole nettiä.


      • RaptureD
        tarkkailija kirjoitti:

        Ai ettei ole uskossa jo?

        Ja tiesihän Pe-Ku että Jeesus tulee kahdesti, ensin noutamaan omansa, ja sitten kun vaivan aika on loppu, hän palaa tuhannen tuhansine pyhinensä, tuomitsemaan.
        Uskaltaa sitä lukea, mutta kannattaa pyytää PH avuksi että ymmärtää. Valvokaa, sillä ette tiedä aikaa ettekä hetkeä jona Herramme palaa!


      • tarkkailija
        hupsista keikkaa kirjoitti:

        Jeesus ei voi ilmestyä vain yhteen paikkaan koska Raamatussa sanotaan että kaikkki tulevat näkemään hänen paluunsa, ja kaikilla ei ole nettiä.

        Jeesuksen paluusta sanotaan että se näkyy kuin salaman leimahdus idästä länteen, ja sanotaan myös sen tapahtuvan Öljymäellä.

        Edelliset molemmat totta, koska Herra itse sanoi "salaman leimahduksen".


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      136
      2016
    2. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      234
      926
    3. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      149
      900
    4. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      78
      863
    5. Ketä haluaisit suudella?

      🤣
      Ikävä
      64
      861
    6. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      37
      837
    7. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      105
      798
    8. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      757
    9. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      66
      676
    10. Olisitko valmis lähitulevaisuudessa

      Kohtaamaan minut mies?
      Ikävä
      71
      571
    Aihe