Tänään huomasin vessassa käydessäni, että peräaukostani vuotaa verta! Mitään oireaita ei ole ollut, eika se satu. Verta tulee vain ulostaessa. Voiko tähän vaikuttaa se, että eilen masturboin myös takakautta? Onko tämä vakavaa? Pitääkö minun mennä lääkäriin? Voiko kyseessä olla vain jokin haava? Autaakaa!!
Mitä tapahtuu??!
Tyttönen
7104
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
ohhoh, mahtaa olla inhottavaa, en kyllä yhtään tiedä mistä voisi olla kyse :/
peräaukon haava, peräpukamat, paksusuolentulehdus, kasvaimet nuorilla tosi harva syy verenvuotoon. Tässä syyt jos se veri on kirkasta.
Kyllähän tuollaiseen verentuloon yleensä jonkinasteisia kiputuntemuksiakin liittyy. Esim. pitkällisen ripulin jälkeen jätökset voivat muuttua veriseksi ja puhutaan ns. veriripulista. Omalta kohdaltani olen huomannut, että jos esim. syö useana päivänä peräkkäin natriumglutamaattipitoista ravintoa, saa päiväkausia jatkuvan päänsäryn ja tuo veriripulivaihe tulee silloin pari kolme päivää jälkeenpäin. Täytyykin olla aikamoinen masokisti, jos tuollaista aromipitoista einettä vaan edelleenkin napaansa ahtaa. Itse olen onnellisesti päässyt tuon vaiheen ohi, enkä E621:ä enää suuhuni pane.
Hei pikku tyhmyri. Klamydia-infektio sulla, ei sen kummempaa.
Itselläni tuli joskus verta ihan kiinteän ulosteen mukana.. Verta oli ihan reippaasti, siis noin ruokalusikallinen. Menin heti seuraavana päivänä lääkärin vastaanotolle ja hän tähysti suolen. Haavaumia pukamia tms. ei näkynyt mutta verta tuli tähystimen mukana hoitopöydälle. Lääkäri ei osannut sanoa syytä verelle, eikä minua mihinkään tutkimuksiin lähettänyt. Sanoi vain, että tuuppa uudelleen jos tulee vielä joskus.. Noh eipä ole tullut joten asia jäi selvittämättä. Mut suosittelen todellakin menemään lääkäriin, selkohan siitä tulis saada! Kirjoitappa tännekkin miten kävi!
No eikö se voi olla niin että sulla vaikka alkoi kuukautiset, ja ne vuotaa taakse sillain..? Ja sun varmaan kannattaa mennä lääkäriin. Tai sitten sulla on se tappava sairaus jossa vuotaa vertaa pienistä paikoista kuten: peräaukko, silmät, korvat... Se on tappava, mutta Kunhan Vitsailin, parane.
Rotanmyrkyn sanotaan myös aiheuttavan tuollaisia verenvuotoja, jolloin kitumisvaiheesta tulee pitkä ja kivulias, kunnes vuotaa kuiviin.