Kepu ja Kokoomus jakoivat Suomen-kunnat

Nyt kun Kepu putosikin hallituksesta ei nykyisen hallituksen esitys kelpaa. Jako ei menekkään poliittisesti toivotulla tavalla.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kepu kepuloi aina kun se on mahdollista. Tietysti muutkin puolueet vääntää tästä kättä sen mukaan, miten vaalipiirit jaetaan. Siitä tässä sopassa on suurin kysymmys. Muu on poliittista teatteria. Tätä asiaa ei ratkaista lopullisesti seuraavalla vaalikaudella eikä vielä senseuraavallakaan. Ne kunnat joiden on pakko liittyä liittyvät. Näitä pakkoja tulee sitten aika ajoin monille kunnille. Velvoitteet vievät enemmän rahaa eikä valtiolla riitä ymmärrystä eikä varoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


80 kuntaa kirjoitti:

Nyt kun Kepu putosikin hallituksesta ei nykyisen hallituksen esitys kelpaa. Jako ei menekkään poliittisesti toivotulla tavalla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu