Haluavatko Soinilaiset myös omalle kotimaalle käyvän näin? Istutetaanko Suomenkin paikalle "valitun kansan" kasvainpesäke? Hyvin on sairaus edennyt!
http://whatreallyhappened.com/WRHARTICLES/mapstellstory.html
http://whatreallyhappened.com/WRHARTICLES/mapstellstory.html
Vastaukset 18
Vanhimmat
Perussuomalaisten on tämän hävityn YK äänestyksen jälkeen hyökättävä presidentti Niinistön Nato-politiikan kimppuun. Nato nöyristely ja Venäjälle uhittelu vie meidät Viron tasolle.
Hehe! Kyllä on taas jutut!
"Perussuomalaisten on tämän hävityn YK äänestyksen jälkeen hyökättävä presidentti Niinistön Nato-politiikan kimppuun."
Minkä ihmeen Nato-politiikan. Kas kun ei ole Nao-politiikkaa! On jo aiemmin todettu, että jäsenyys ei ole tällä hetkellä ajankohtainen.
"Nato nöyristely ja Venäjälle uhittelu vie meidät Viron tasolle. "
Kumpaakaan ei ole tehty. Ja sinä haluaisit, että tehtäisiin kun taas tuollaista keksit?
Persut kannattaa Natoa tsionisti soinin perässä!!!
Jos kuntavaaleissa tulee iso jytky, perussuomalaiset voi alkaa vaatia hallituksen eroamista. Sitten heitetään Niinistön Nato-pelle Haglund pois puolustusministerin paikalta.
Tuomioja voi jatkaa. Pääasia, että Niinistön, kokoomuksen, RKP:n Nato-ketkuilu loppuu siihen.
"Jos kuntavaaleissa tulee iso jytky, perussuomalaiset voi alkaa vaatia hallituksen eroamista. Sitten heitetään Niinistön Nato-pelle Haglund pois puolustusministerin paikalta."
Perusasiat ovat sinulle utopiaa? Hallituksen kannalta tärkeät vaalit ovat Eduskuntavaalit eikä Kunnallisvaalit. Vaatia saa vaikka mitä, mutta kun ne kansanedustajien voimasuhteet eivät ole muuttuneet.
"Tuomioja voi jatkaa."
Eki on jo vanha äijä. Sinäkö sen päätät?
"Pääasia, että Niinistön, kokoomuksen, RKP:n Nato-ketkuilu loppuu siihen. "
Se voi olla sinulle pääasia, mutta näissä vaaleissa tilanne ei muutu. Lisäksi kuvaamaasi Nato-ketkuttelua tapahtuu vain sinun mielikuvituksessasi, joten ei syytä huoleen.
Soini pressaksi, silloin Nato hemmettiin Suomesta ja ystäväsuhteet Venäjän kanssa.
Yhteen lyhyeeseen lauseeseen saat peräti kolme virhettä?
1. Nyt ei ole käynnissä presidentinvaalit
2. Nato ei ole miltään osin Suomessa
3. Meillä on jo ystävälliset suhteet Venäjään
Joten onnittelut! Voiko lyhyessä tilassa enempää tyriä?
Soini kannattaa Natoa ja IsraelinZionismia! Kokoomus on itsenäisen ja kommunismista vapaan Suomen kannalla. Liiallinen yhteisvastuu tappaa yritteliäisyyden, kenenkään tarvitse kustantaa muiden loisimista ja sorbuksen litkimistä. KOKOOMUS, isänmaan asialla, aina ja ikuisesti!!!
Miehisen tajunnan omistanut, humalainen Marski käski 26.11.1939 Kannaksen imperialistien ampua kranaatteja Mainilan kylään. Vain tämä totuus pätee Kremlissä ja Moskovan duumassa, ei humalaisen Boris Jeltsinin laittomat Mainila-höpötykset.
Tuo on sinun totuutesi, mutta historiallinen totuus on toinen ja se myös lukee Mainilan kylässä olevan muistomerkin kyljessä Jeltsin ei ollut humalassa ja monet venäläiset historioitsijat ovat vahvistaneet hänen kertomansa.
Mainilan muistomerkit voit upottaa jo vaikka suohon.
Ne on venäläisten itsensä pystyttämät. Yleissivistyksen puute vaivaa?
Nuo sinun uusfasistiset EU-venäläiset joutaa myös sotkea Mainilan suohon. 95% venäläisistä on sentään demokraatteja kuten Putinkin.
Venäläisistä vain pieni osa on demokraatteja ja Putin kaikkein vähiten sellainen.
Viro on täyttä huippua. Viro on vapaa itsenäinen tasavalta. Yhdessä kävimme Vapaussotamme. Meillä on se leppymätön viha rikollisia venäläisiä kohtaan.
Viro on sivistysmaiden puolustusjärjestön Naton jäsen ja vihaa huligaaneja.
Viron hallitus toimi Tukoholmassa, kun suunnattoman julmat rikolliset olivat
50 vuotta miehittämässä kaunista Viron tasavaltaa. On äärimmäisen tärkeää
kuulua sivistysmaiden Natoon. Euroopan Yhdysvallat ja Amerikan Yhdysvallat
ovat korkean teknologian ja osaamisen maat, kansainväinen yhteisö YK Nato.
Hei Hyvä lipfert. Sinä niin järkevästi vastutat vähä-älyistä kuksaa2 :ta.
Pitää myös muistaa, että saat antaa kuksaa2:lle tuolia Yhdysvalloissa,
koska kuksaa2 toimii satanan palvelijana ja ei puolusta vapaita maita,
vaan haluaa jättää meidät saamaan niskalaukauksia kgb:n julmuuteen.
Yks parhaista oli se kun huomasit kuinka kuksaa2 haluaa sortaa naisia
Afganistanissa, jossa olemme tuhonneet paholaisen hirveät koulutusleirit,
joissa SAMA satan yrittää kouluttaa huligaaneja tuhomaan kauniit länsimaat!
Afganistanin koulutusleirien tuhoaminen on kevyttä, ilman todellista sotaa.
Meillä on miljoonia risteilyohjuksia ja hävittäjiä, joilla tuhoamme rikollisen
vainolaisen, jota leikitään muodin mukaisesti nimellä "Venäjä". Siellä ei
ole autokouluja, ei lääketiedettä;ei viisautta, mutta murhaaja Lenininille
on verivihollinen pystyttänyt patsaan. Kirjalijat pakenivat Yhdysvaltoihin.
Siellä ei ole vaaleja! Rakennamme sinne Kiinan kanssa tuotantolaitoksia.
Japani ja Kiina toimivat yhdessä. Venäjällä on meidän tuotantolaitokset!
Sinne viedään tuhansilla rekoilla elintarvikkeita, vaatteia ja koneita. Autoja
ei siellä katsasteta ja nämä mätänevät kuten aseetkin huonossa hoidossa, Putin on katujätkä. Putin on kuitenkin meidän nukke ylimenokauden aikana.
Venäjällä on huligaanien koulutusleirejä, joissa alaikäisiä lapsia hakataan!
Suurin osa menehtyy kidutukseen ja nälkään. Katulapset ovat piikkilankojen
takana. Miljoonat riutuneet katulapset ruoskitaan päivittäin. Venäjä on paennut
länteen ja toimii Venäjän jakamiseksi. Venäjällä oppsitio on maan alla ja maan
povessa ja huutaa tuskasta. Me haluamme kaikki lopettaa murhaaja kgb/fsb:n.
Murhaaja kgb/fsb EI SUINKAAN ole mikään maa. Venäjäksi jää ihan pieni alue!
Nato ei ole käynyt vielä yhtään sotaa; Erkki Tuomioja. Miljoonat risteilyohjukset .
Miljoonat ihmiset ovat piikkilankojen takana Venäjälläja. Kokevat suunnatonta tuskaa ja tietävät miten pyöveli NL väärentää historiaa. Murhaaja kgb varastaa.