menkää tollot töihin ja lopettakaa hörhöily
Vastaukset 17
- Ihmisen lapsi
Oliko tämä asiallinen viesti?
Tämän palstan pääasiallin...siis pääasiaton sisältö on nykyjään nimittely, argumentittomuus yms sisällöttömyys.
Pitäisikö nimittelijäiden ja perseilijöiden perustaa oma palsta. Hakekaa ylläpitäjiltä lupa siihen.
Tämä ei liity salaliittoihin millään lailla, joten jokes in you. - hörhörhör
wespat vehkalat ovat harhaan johtajia siinä missä muutkin valeopposition söyringit ja putkoset ja new age ja vasemmistolaisten älylliset kyvyt ovat rajalliset jos eivät tätä pysty ymmärtämään
- ......
Vasemmistolla ja new agella ei tosin ole mitään tekemistä toistensa kanssa...
- valeoppositio
kyllä on aika ikävää nähtävää kuntavaali keskustelussa ipussakin häärää kaiken maailman friikit totuustytöt ym muut new age törpöt iput ja talousdemarit on on verkkomedian kanssa samaa valeopposition roskaa
- Obamabus
Olet hyvin halukas tuomitsemaan kaikkia muita, täten kysyisinkin sinulta, mikä on oma näkemyksesi totuudesta? Mihin ihmisen mielestäsi tulee uskoa? Millaiset poliittiset näkemykset ihmisellä tulee olla? Miten asioihin pitäisi suhtautua ja miksi?
On helpompi lähteä keskustelemaan asioista muiden kanssa kun tekee ensiksi oman kantansa täysin selväksi, ja sen jälkeen vasta arvostelee muiden näkemykset.
- valeoppositio
katso moranen niin selviää nämä valeopposition kansallissosialistin hakkaajat ovat ällöttäviä huijareita
- Pthyi töitä
Hyi töitä!
Ja miksi edes töitä pitäisi tehdä, kun Suomessa elää hyvin ilman töitä? Turhaa kallisarvoista aikaa kuluttaa johonkin duunin tekoon. Mieluummin harrastelen ja puuhailen kaikenlaista ja nukun tietysti paljon ja elän terveellisest. Väitän että olen paljon terveempi ja tasapainoisempi kun työssäkäyvät nuijat.- Varjo seuraa perässä
No onhan tuo sinunkin touhusi aikamoista Jaakobin painia hei. ;p
- voi kiitos
Varjo seuraa perässä kirjoitti:
No onhan tuo sinunkin touhusi aikamoista Jaakobin painia hei. ;p
Toisaalta, täytyy olla kyllä kiitollinen työläisille ja porvareille myös, jotta me ei työtätekevät voimme nauttia elämästä ja pääsemme erittäin helpolla :)
- okkigaam
Vespan homma on valistaa meitä niin monella tavalla. Antamalla omaa aikaansa hän kirjoittaa avaten uusia mahdollisuuksia lajentaa maailmankuvaa.
Luin kerran tälläisen lausuun. "Hullu paljon työtä tekee, viisas makaa sohvalla"
Ei se ole myöhäistä vieläkään näin eläkepäivinä.
maagikko - saksan talousihme
wespailijat on new age sonnan tuottajia määkiviä zeigeist lampaita jotka menee rothcildien ja muiden rottien vipuun,ja antavat kuvottavan kuvan vaihtoehtoväestä normijampalla eikä mieti hetkeäkään että olisi muutakin totuutta kuin virallinen sillä wespojen ja muiden pellehattujen toiminta on niin hullua foliohattu toimintaa normijampalle että hän kaihtaa totuuden paljastumista viimeiseen saakka eikä se teille vasureillekaan totuus löydy kun harhautatte itseänne ja muita.
- vasemmisto hörhö
Itsehän en suostu menemään töihin millään hinnalla, koska en halua menettää mun tukia.
Kuulun näihin pilvenpolttelija-rasta-vihervasurihippeihin.
Mutta minun mielestäni näiden new-age hörhöjen kuuluisi mennä oikeisiin töihin. Itse jään vihervasuri-idealisti-idioottihippinä sohvilleni makoilemaan ja polttamaan kannabista. - okkigaam
Tarkistan.
Onko kyseesssä Paranormaali sivun Vespa. Häntä tarkoitin kirjoituksellani. Vai joku toinen jonka nimi kirjoitetaan Wespa.
maagikko- ..........
Sama jätkä kyseessä, ja kyllä Vesan lempinimi on Wespa.
Wespasta vielä sen verran, että kaverin jutut ovat mielestäni alkaneet mennä tylsiksi sen jälkeen kun hän alkoi sosialisoitumaan enemmän ja meni töihin.
Ennen se pohdinta oli syvällisempää, mutta nykyään se on enemmän sellaista kuin nuorilla miehillä nyt yleensäkin, että puhutaan panemisesta ja juomisesta, ufojen ja filosofian sijaan.
Sosiaalisuus pilaa ihmisen.
Onneksi minulla ei ole sitä ongelmaa että olisin liian sosiaalinen.
Tommy Tabermanin lyriikoita siteeraten:
"Ei muuta ihmissuhdetta kuin esinahan ja sormien välinen hutera liitto" - Hyvä hyvä.
.......... kirjoitti:
Sama jätkä kyseessä, ja kyllä Vesan lempinimi on Wespa.
Wespasta vielä sen verran, että kaverin jutut ovat mielestäni alkaneet mennä tylsiksi sen jälkeen kun hän alkoi sosialisoitumaan enemmän ja meni töihin.
Ennen se pohdinta oli syvällisempää, mutta nykyään se on enemmän sellaista kuin nuorilla miehillä nyt yleensäkin, että puhutaan panemisesta ja juomisesta, ufojen ja filosofian sijaan.
Sosiaalisuus pilaa ihmisen.
Onneksi minulla ei ole sitä ongelmaa että olisin liian sosiaalinen.
Tommy Tabermanin lyriikoita siteeraten:
"Ei muuta ihmissuhdetta kuin esinahan ja sormien välinen hutera liitto"Wespassa on kuitenkin potentiaalia ja siitä on tulossa myös tämän palstan uusi kingi, koska guru puutantti istuu ulkomailla vakilassa ja tältä vehkalalta on vissiin sulake mennyt.
- valeoppositio
http://www.youtube.com/watch?v=sPLKA7tRx8s&feature=relmfu kahtokaas pönttöpäät ketkä täällä pitää joshtoa ei todellakaan mitkään avaruusliskot mistä new age pöntöt jauhaa
http://revisionistit.wordpress.com/2012/10/21/kalle-kataja-on-valehtelija/#comments tääkin oli taas poistettu - Anonyymi00018
Katsoin Ylilaudan wespa ketjua ja "järkytyin". Vanhoja videopätkiä kaivettu ja mies haukuttu ihan lyttyyn. En ota kantaa mikä on oikein ja väärin wespan puheissa, mutta kiusaamista on muiden taholta verkossa. On myös tehnyt omia töitään, mutta hänet jotkut haukkuvat työtä välttäväksi. Miettikää omalle kohdalle olisko kivaa. En itse kyllä seuraa henkilöä. Kiusaamisen jälki ei ole helppo korjata jos se osuu.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51831
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍83771Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust14681Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,2654Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.1554- 56541
- 70523
Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it183522Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista24486Ihmettelen tämän palstan naisia
Kun ne uskovat olevansa jotain niin ihmeellistä ja hienoa. Ja että kaikki naiset on niin upeita ja hienoja. Että mistä83479