Molempien iltapäivälehtien tuoreessa (tänään julkaistu) kuntavaaliennusteessa kokoomuksen kannatus on noussut syyskuusta.
Kokoomus kasvattaa kannatuseroa demareihin
Persut laskussa
2858
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Ei kalubbi. Vain annetut äänet lasketaan!
Demareille ensi viikko voi olla tukala
http://www.hs.fi/politiikka/Väite Demarit jarruttavat sosiaali- ja terveyspalvelu-uudistusta/a1305608616258
... ei huolestuta! ;)
http://www.vaaliehdokkaat.fi/aanestystulokset.php
Moneen kertaan äänestäminen on rikos.
"Voit äänestää huomenna uudestaan, sanoo järjestelmä.
Ööö ... Jos et MUUTEN ymmärtänyt, niin:
KAIKKIEN puolueiden kannattajat voivat äänestää kerran päivässä uudestaan! :) ... Eihän tästä vain ole liikaa vaivaa patalaiskoille kokoomuslaisille?
Taitaapi mennä kepu persujen ohi
Hiinä ja hiinä? Tasaista on! Onnea omasta puolestani kamppailuunne, sillä toivoisin kyllä kovasti sitäkin, että tässä maassa maajussienkin asioiden puolestapuhujia piisaisi, ja maatalous maassamme säilyisi elinvoimaisena, vaikka kivikylän kasvatti olenkin!
Ihmiset ymmärtävät, että kokoomus on se puolue, joka parhaiten pyrkii lisäämään työpaikkoja.
Kokoomus katsoo myös tulevbaisuuteen mm. kuntauudistuksessa.
Kylläpä niin. Kokoomuspuolue lisäätyöpaikkoja Kiinassa, mutta ei Suomessa.
./.. oikein
Onko se kokoomuksen vika, jos ulkomailla tuotettu tavara lyö laudalta samanlaisen Suomessa tuotetun tavaran. Aina löytyy maailmalta kilpailijoita, jotka sijoittavat markkinoilla menestyviin tavaroihin. Tappiolla ei kannata tuottaa. Se peli ei kauan vetele. Jos et itse yritä, niin anna vinkkejä ja takuut mikä Suomessa kannattaa.
no KYLLÄ?!? :D Senhän voi jo jokainen aivan omin silmin lehdistä lukea päivittäisistä YT-neuvottelu-uutisista!!! :D
Mainitse nimeltä YKSIKIN Kiinassa tuotettu rihkam..anteeksi..TAVARA, joka lyö laudalta - tai pääsee edes lähelle samaa - kuin kotimaassa tehty!?
Omasta puolestani voin esittää ihan omakohtaisen anekdootin kiinalaisista "laatutuotteista"! Ostin mistälie "Kiina-Centteristä" lusikka-haarukka-veitsi hässäkän, jossa oli paketin päällä kirea kuva puukahvaisesta laadukkaan näköisestä setistä. No avasin sen. No ei ihan ollut puukahvoja ei! Ennemminkin 2-laadun muovikahvat, ja niissäkin valmistusvirheitä. Ja yli puolet noistakin "laatu"-kahvoista hajosi parin ensimmäisen kk aikana! :/ Meinasin että vien paketin talas ja vaadin rahani pous, tai ainakin puukahvaisen sitten tilalle, mutra HUPSISTA?!? Ei ollut enää koko LIIKETTÄ olemassa vanhassa paikassa! :/
Että juu! Lisää vain moisia "laatu" liikkeitä Suomenmaahan! :)
:/
Niinpä, rihkamaa ostetaan, kun huokealla saadaan. Ei siinä silloin suomalainen laatutuote hinnassa pärjää. Helposti nähdään, että se kapitalistin per.ele pitää nylkyhintoja.
Kovimmin turpiin taas vaalissa. Persut suurvoittajat!
Kävin väärentämässä ääneni Kokoomukselle kahdennenkymmenen kerran.
Olet siis itseväärentäjäkleptomaani, joka valehtelee jopa itselleen.
Oivallinen sanallinen diagnoosi.
Ei vaan tämä on sitä eteenpäinmenevää Suomiuudistettua paremminvointivalehtelua, että osaa valehdella NIIN hyvin, että uskoo siihen ITSEKKIN! :) .. niin ei tule edes paha olo!
Myönnät siis oman valehtelusi nyt tässä.
Juu myönnän! :) Välittömästi sen jälkeen kun psykiatrini (jota ei ole) varmistaa diagnoosini: "jakomielitautinen" ja kertoo että olen myös nikin "Aina Koko" käyttäjä!
Minä ihailen kataisen taito väärentää ilmaan seurtaamuksia, mutta rikkollisen ei pitäisi olla pääministerinä.
... ai löytyisikö kokoomukselta MUUTAKIN?!?
Viikonlopun aforismi: "On vain kahdenlaisia kokoomuslaisia, rikollisia, ja niitä jotka eivät ole vielä jääneet kiinni"
Olethan muistanut varata ajan hoitoon.
Juu! Ens tiistaina on aika hampaidenvalkaisuhoitoon, ja sitten manikyrin ja maskeeraiksen kautta valokuvaamiib, niin ehdin ihan hyvin vielä kokoomuksen kunnallisvaalien ääniharakaksi! :)
Ai sä teet tuota poikakaveriasi varten.
Häneenlinnan eilinen ennuste kertoo kokoomuksen noususta ja demareiden rökäletappiosta. Mitähän ennusteet sanovat lähipäivinä ?