Natsipierut lymyssä

5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Veikkaan, että olivat estellessä painolastina.

Natsit ja viherkomukathan ajavat hyvin pitkälti samoja asioita. Eniten ja tiiviimmin vetävät yhtäköyttä kirkuessaan tuhoa israelille jos kohta yhtä helposti myös puhkeavat pillittämään, itkevät käsikaulaa vastoinkäymisilleen joita kertyy kovasti israel-vihassaan.

Äänestä
  • Huomatkaa että Saksan Hallitus on luvannut uudistaa Saksan poliisivoimia että tälläiset turvallisuuden uhkana olevat järjestöt saataisiin selvitettyä nopeammin.

    Äänestä

tulevat kuitenkin vielä valtaan kun kansa saa tarpeekseen maahantunkeutujista

Äänestä
  • Äläpäs nyt veivaa tyhjää. Natsit ovat juurikin kompuksessa muslimi-mamujen kanssa juutalaisia vastaan eikä juuri muita mamuja ole kuin muslimeja.

    Siinä on soma kopla: Ruskeatakamuksisia natseja, narkkaavia viherkomuja ja kielitaidottomia muslimeja. Kylläpä nyt israel vapisee :))))

    Äänestä

kompensoidaan järjettömällä rotuvihalla. Jos jonkun mielestä jostakin etnisestä ryhmästä on haittaa, niin tällainen väite pitää pistää perustelemaan varsin tarkkaan taikka naurunalaisuus hautaan saakka uhkaa.

Muslimimaahanmuuttajien suhteen on varsin perusteltuja väittämiä esitettykin.

Kun taas juutalaisten pahuudesta kertovat väittämät ovat jälkenään kehäpäätelmiä, vanhojen, jopa 1700-luvulta peräisin olevien taikauskoisten oppien toisintoja ja sellaisten asioiden tahallisia väärintulkintoja joita voitaisiin kehittää mistä tahansa ihmisryhmästä. Sanalla sanoen perusteetonta potaskaa, joka kertoo lähinnä vain esittäjistään valitettavan faktan henkisen tilansa tasosta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


haju jäi kirjoitti:

http://yle.fi/uutiset/saksassa_jopa_100_etsintakuulutettua_aarioikeistolaista_pakosalla/6343967

Mikähän reppanoita niin juoksuttaa :))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu