Ei jumalauta kauppatorin snagari tiennyt mikä on kuuma koira.
Kuuma koira:
-lihapiirakka
-kaksi nakkia
-kurkkupikkelssiä
-grillimaustetta
-sinappia ja/tai ketsuppia
Kuuma koira:
-lihapiirakka
-kaksi nakkia
-kurkkupikkelssiä
-grillimaustetta
-sinappia ja/tai ketsuppia
Vastaukset 11
Vanhimmat
sämpylä jossa nakki välissä! Lihis 2 nakilla on oma juttunsa, vitun urpo!
Sitähän se juuri tuossa sanoi.
Niin, hodari on hodari, kuuma koira suomalaista kansanperinnettä.
Viimeks kun tilasin stadissa Jaskan grillillä kuuman koiran, sain just mitä halusin eli sämpylän nakilla enkä mitään rasvasta lihistä nakkeineen!!!
http://www.verkkouutiset.fi/arkisto/Arkisto_2000/6.lokakuu/ficu4000.htm
http://www.info.tampere.fi/l/messukyla/turmelu/jutut/arkisto/leipaa/kuumakoira.html
http://www.info.tampere.fi/l/messukyla/turmelu/jutut/arkisto/leipaa/kuumakoira.html
Vähän kii maakunnittain, stadissa hodari o hodari turha sitä ihmetellä! Keksi jotain muuta vittuilemista lande!
...on aina poikkeus kuten muutkin verimakkarat siellä, muualla se on niin kuin pitääkin.
Jos käytäntö ei ala korjaantumaa hesassa, se tietää uutta sisällissotaa. Mannersuomen armeija työntää hesalaiset mereen kerettiläisine hodareineen. Kyllä jämpti on niin perkele.
Kuuma koira on sämpylä jonka välissä on 1 nakki mausteineen jne. Jos kauppiksen sngari on antanut sellasen sun handuus se on oikein. Ei lihis 2nakilla oo todellakaan "Kuuma koira"!
on hodari, sämpylä ja nakki, sinappia ja ketsuppia- kaikki muu ylimäärästä paskaa, ruohot ja majoneesit ei siihen kuulu. Vanhana stadilaisena olen sitä mieltä että parasta on PORILAINEN kauppatorin snagarista.
mene ny hyvä juntti takasin sinne tyrnävälle...
..kun nakki on lihiksen välissä. Hot dog on nakki sämpylän välissä, mutta ei välttämättä sisällä ketsuppia. Mausteeksi sopii sinappi. Minä olen Espoosta, joten tiedän nämä jutut.