Jumala loi perskärpäsen

Mutta miksi? Sitä iso kirja ei kerro.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Niin ja oli vieläpä niin epäoikeudenmukainenkin, että ei antanut moista meille kaikille, joten oleppa kiitollinen, että omistat jotain sellaista, jota me muut ihmiset emme tiedä edes olevankaan!

Äänestä
  • Nyt tiedät:

    http://fi.wikipedia.org/wiki/Nautakiiliäinen

    Nautakiiliäinen (Hypoderma bovis), kansanomaisesti myös häntäkärpänen tai perskärpänen on mehiläismäinen kiiliäisiin kuuluva kärpänen, jonka toukat loisivat nautaeläimissä.

    Minä veikkaan että luoja loi tämän ihan vaan vit***kseen.

    Äänestä

Saisi kyllä olla raamatussa selitys edes jossain näistä kivoista otuksista, myös tuhatjalkaisista ja suolinkaisista ja mutta mutta, loisista siellä puhutaan. Mutta tarkoitetaan vaan niitä jotka loisivat, siis ihmiset, jonkun toisen luona. . .

Äänestä

Ehkä hän loi sen omaksi kuvakseen?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Töttörööö... kirjoitti:

Mutta miksi? Sitä iso kirja ei kerro.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu