Virallista oikein!

Parhaat ja huonoimmat kunnat vuonna 2030

Parhaat:

Kauniainen

Espoo

Pornainen

Nurmijärvi

Tuusula

Huonoimmat:

Soini

Kitee

Miehikkälä

Haapavesi

Alajärvi

Ei ihme että Alajärvi hamuaa yhdistymisiä kuntien kesken.
Jonkunhan täytyy maksaa uimahllit, jäähalli, monitoimihallit, terveyskeskuksen jne jne.
On siinä tulevilla valtuutetuilla hommaa.
11278
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Vimpeli ei tämän sakin toilailuja halua maksaa!

Äänestä

Pysykääpäs nyt vaan siellä vimpelön omilla sivuilla ja ottakaa lääkkeenne. Alajärveläiset ei teitä kaipaa ja millä te meidän menoja maksatte kun ette omiakaan pysty maksamaan heehhheeee! Me hoidamme täällä kyllä omat laskut ja valtio oli lähellä laittaa maksamaan teidänkin konkurssipesän.

Äänestä
  • Alajärvi on tutkitusti suomen vastenmielisin kunta, revi siitä.

    Äänestä

  • Pitää muistaa, että valtio maksaa meidän menoista 54 prosenttia ja Vimpelin menoista 46 prosenttia. Sekä Alajärven ja Vimpelin valtuustojen päätehtävä on päättää valtionosuuksien jakamisesta. Tämä pitäisi henkselien paukuttelussa muistaa niin Alajärvellä kuin Vimpelissäkin, mutta täällä Alajärvellä Vimpeliäkin enemmän.

    Äänestä

Hitto saisimpa minäkin viralliset listat vuodelta 2030!

Äänestä
  • Seinäjoella on maakunnan vahvimmat yritykset kolmen suurimman yhteinen nettotulos 19milj. toisena Alajärvi kolmen suurmman yrityksen nettotulos on 16,83 milj . Vimpeli on sijalla 13, kolmen suurimman yrityksen nettotulos on yht 0,93 milj. kauppalehti on virallistanut tämän. oikei virallistettu.

    Äänestä

  • näihin tuloksiin ei liity pankkikonsernin nettotulokset.

    Äänestä

Nyt se on sitten oikein virallista tuo alajärven taso!

Äänestä

Vimpelissä virallistettu, luotan siihen melkei yhtäpaljon kuin itänaapurin ropagataan.

Äänestä

Mitäs ropagantaa se Venäjä alajärveä kohti on tehnyt?

Äänestä

AluetutkiaTimo Aron tuoreesta analyysistä 5 , 6-16 käy ilmi että vetovoimaisin kunta on Ahvennamaan Jolmala , häntäpäässä on pohjois- pohjanmaan Kärsämäki. Maakunnan vetovoimaisin kunta Seinäjoki . Häntäpäässä on Teuva, Soini, Vimpeli, Perho,Isojoki Ähtäri Lappajärvi ,Kurikka, Evijärvi Kauhava. tässä kymmenen heikointa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyvää mainosta kirjoitti:

Parhaat ja huonoimmat kunnat vuonna 2030

Parhaat:

Kauniainen

Espoo

Pornainen

Nurmijärvi

Tuusula

Huonoimmat:

Soini

Kitee

Miehikkälä

Haapavesi

Alajärvi

Ei ihme että Alajärvi hamuaa yhdistymisiä kuntien kesken.
Jonkunhan täytyy maksaa uimahllit, jäähalli, monitoimihallit, terveyskeskuksen jne jne.
On siinä tulevilla valtuutetuilla hommaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu