Loebin lopettaminen saattaa olla hyväksi rallille

http://www.hs.fi/msn/urheilu/Latvala Loebin lopettaminen saattaa olla hyväksi rallille/a1305609210327

Varmaan niin,saadaan viimeinkin joku toinen mestariksi!!!
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Koko laji kuoli B:n mukana.

Formulat samaa lapsellista mainospäristelyä. Oikeeta motorsporttia löyty 30-luvun Saksasta. Niissä autoissa oli vauhtia, eikä typeriä Bonamainoksia, joita pellet on sitten pakotettuna kiittelemässä päristelynsä päätteeksi. Verratkaa AutoUnionin menoa näihin nykypäivän päristimiin ja haukkukaa sitten vasta.

Äänestä

Ollaanko näin pitkällä että vahvat rallikonkarit lopetetaan.

Äänestä

Saisi lobettaa koko liirumlaarum pörrääminen.

Äänestä

Päinvastoin. Rallin MM-näivetyssarja näivettyy vain lisää. Ensi kaudella Mikko Hirvonen on jo käytännössä uusi maailmanmestari. Talleja ei ole mukana ensi kaudella kuin kaksi.

Hirvosen tallikaveri Sordo ei aja edes koko kautta. Vain kahdeksan MM-osakilpailua.

Uuteena tallina Fordin lopetettua huipulla tulee Volkswagen. Se ei kuitenkaan heti ensimmäisellä kaudella taistele mestaruudesta. Tuskin edes toisena vuotena, joten Hirvonen varmistanee MM-tittelin jo ensi kesänä. Mikko ajaa kilpaa lähinnä itseään vastaan. Huvittavaa ja naurettavaa pelleilyä.

Äänestä

Niin kauan kuin nykyiset ajavat, niin se on pelkkä luusereiden ralli. Sitä ajaa tyypit, jotka eivät kyenneet voittamaan Loebbia.

Joten laji kiinnostaa vähemmän kuin kuviokellunta tai shakki suorassa lähetyksessä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


löpöä tankkiin kirjoitti:

http://www.hs.fi/msn/urheilu/Latvala Loebin lopettaminen saattaa olla hyväksi rallille/a1305609210327

Varmaan niin,saadaan viimeinkin joku toinen mestariksi!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu