Venäjä, sananvapauden kehto

http://www.hs.fi/msn/paakirjoitukset/Nadja entinen ystäväni/a1350963489423

Sananvapautta saa käyttää, kunhan kirjoittaa valheita, jotka myötäilevät vallanpitäjien haluja.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei se tilanne täällä eri ole. Mistä sitä tietää jos Helsingin Pravda on keksinyt tämänkin uutisen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Venäjän media kirjoitti:

http://www.hs.fi/msn/paakirjoitukset/Nadja entinen ystäväni/a1350963489423

Sananvapautta saa käyttää, kunhan kirjoittaa valheita, jotka myötäilevät vallanpitäjien haluja.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu