Iltasanomat valehtelee
ei oikaise juttujaan
8107
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Oikaisee oikeuden määräämänä silloin onkin enää myöhäistä nuolla kun on jo housusissa tästäkin jutusta missä Kuivuvat Kuivalehdet joutui maksamaan jenkeille parisataa tonnia vahingonkorvauksia ja päätoimittajakin sai henkilökohtaisen tuomion painokanneherjasta oli Helsingin Sanomissa oikeuden määräämä oikaisu painotarkasti ja oikaisun palstahinnan tuomari määritteli kahdenkymmenentuhannen arvoiseksi se mälli tuli vielä kaikkien muiden korvausten lisäksi tuomittujen maksettavaksi.
http://www.jouni-flinkkila.blogspot.fi/
Hesari on huonomaineinen lehti....en luota Hesarin uutisiin.....juutalaisvastaista propagandaa yms.
Viimeinen väärinkäytös oli se kun toimittja haastatteli valehaastateltavia.....haastttelu oli kopioitu jostain ulkomaisesta lehtihaastattelusta. Yle on yhtä out!
Ja Yle pistää vielä kurjemmaksi kontrollin tässä ei akka ollut edes oikea toimittaja vaan Ylen toimittajana esiintyvä huijari
http://www.vaiettulapsikauppa.blogspot.fi/
»» "He valelivat CBS:n mukaan tummaihoisen
naisen päälle nestekaasua ja sytyttivät
hänet palamaan."»»
Jonkun järjen luulisi jo sanovan että virhe on jo tässä yksitiskohdassa.
Propaanipullossa olevaa nestekaasua ei pysty millään keinolla nestemäisenä kaatamaan astiaan, ja siitä sitten heittämään sitä jonkun päälle.
Iltalehti ei valehtele!
http://farm9.staticflickr.com/8335/8119021686_e616689a03_z.jpg
-
ei siis ollutkaan syyllinen!
P..skalehti
oksennusta