Non nih. Nyt on d vitamiinit testattu ja suurin osa on ollu suurta kusetusta
Sivun alalaidasta voi katsoa onko oma tuote ollut paskaa vai ei
http://ohjelmat.yle.fi/akuutti/d_vitamiini
D vitamiinikusetus
15
550
Vastaukset 15
- uskomatonta..
http://ohjelmat.yle.fi/files/ohjelmat/d-vitamiini.pdf
Voiko olla totta että noissa vahvimmissa 125 mcg/tableteissa ei ollut lainkaan D3 vitamiinia??? Pari tunnettua ja täälläkin usein mainostettua & mainostavaa tuotemerkkiä. Ei uskoisi että nuo kusettaisivat tietoisesti. Kertooko merkintä "valmistettu EU:ssa" että ne on valmistettu jossain Itä-Euroopan nyrkkipajassa rahastusmielessä? Luulisi että tuotemerkit tarkistaisivat tuotteiden laatua pistotarkastuksilla, sillä tuo vie viimeisenkin uskottavuuden näiltä MNO ja FS -lisäravinnefirmoilta. Entä muut firmojen tuotteet, onko luvatut ainemäärät samoissa 0% lukemissa???? - uskomatonta kus..
Yle: D-vitamiinituotteissa ei aina ole lainkaan D-vitamiinia
http://www.taloussanomat.fi/kauppa/2012/10/24/yle-d-vitamiinituotteissa-ei-aina-ole-lainkaan-d-vitamiinia/201240610/12 - ei woe olla
Onko Manninen Nutraceuticals 125 µg todelliinen pitoisuus siis NOLLA USKOMATONTA!!!!!!!!
- näinköhän..
Ostitko ja luulit vetäväsi vahvinta valmistetta ;)
- hei HALOO!
Force Sportsnutrition ja Manninen Nutraceuticals. :D
Valmistettu EU:ssa. xD
0 µg per pilleri.- Björn Nalle
Valmistettu EU:ssa on aika varma merkki siitä että pirukaan ei tiedä mistä se tuoteraaka-aine tai tabut tulee. Muistakaa että suurin osa niistä teidän käyttämistä palkkareista, heroista ym. tulee myös noista Itä-Euroopan "valmistettu EU:ssa" konepajoista. Kyllä muutkin kuin Kiinalaiset osaa tehdä bisnestä.
Yrityksillä ei tarvitse olla moraalia
- ohhohhoha
Hoho, aika härskiä. Miten lie iherbin tuotteiden laita...
- 4drcwerrc
iHerbin tuotteet on laadukkaita isoja ja maailmanlaajuisia lisäravinnebrändejä.
Tuolta voi lukea testejä niistä, jos maksaa pienen tilausmaksun:
http://www.consumerlab.com/
Sisältävät sen, minkä lupaavat. - tutkijamanni
0% kunnes toisin todistetaan.
- ggtt
tutkijamanni kirjoitti:
0% kunnes toisin todistetaan.
Testit löytyy tuolta osoitteesta. Palvelu on maksullinen. Itse olen aiemmin tilannut tuota palvelua.
Kavereilla on myös verikokeet todistaneet iHerbin merkkien luotettavuuden. - brittish
4drcwerrc kirjoitti:
iHerbin tuotteet on laadukkaita isoja ja maailmanlaajuisia lisäravinnebrändejä.
Tuolta voi lukea testejä niistä, jos maksaa pienen tilausmaksun:
http://www.consumerlab.com/
Sisältävät sen, minkä lupaavat.Tuossakin taitaa olla luotettavaa matskua:
http://bigvits.co.uk/products.asp?cid=239
- H**
Joo kyllä tuosta valmistajalistasta pääsee osa boikottiin kaikkien tuotteidensa osalta... Saatanan Manniset sun muut.
- rtrtrtrtrtr
- trtrtrtrtrtr
:)) niin uskottavaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134762Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197710Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars102686Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47667Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!27651- 61629
- 47590
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59535Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29531Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520