Päättäjät odottelee

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012102516248455_uu.shtml

Kun maassa on tuollaisia. No, sehän sopii yhteen hyvin kaiken muunkin harmaan talouden kanssa. Kuka muuten ihan oikeasti kehtaa kehua nykyisiä ja menneitä hallituspuolueita.

Pelkkiä pelkureita he ovat harmaasta taloudesta maahanmuuttopolitiikkaan. Ovat lampaina niiden kanssa olleet jo 20 vuotta. Ja Suomi on kussut kymmeniä miljardeja näille pimeille touhuille eri muodoissaan.

Ja vasemmisto sekä kokkareväki voi jättää vastaamatta.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

jossain lehdessä oli että helvetin enkeleiden miesvahvuus on 50 ja bandidoksen 200. ei siitä ainakaan kovin iso sota kyllä tule..

Äänestä

Mikä tässä on poliittinen pointtisi asiassa.
Mitä odotat? Militarismia kaikkiin valtioihin missä näitä esiintyy vai mitä.??
Nämä ryhmittymät joista kirjoitus on saavat puolesta keskenään tappaa toisiaan ja mitä enemmän sen parempi.

Äänestä
  • Tämä on vain yksi esimerkki, jota katsotaan vain sivusta. Nuohan ovat laittomien puuhien väkeä, kuten harmaan talouden väkikin tai ketkä tahansa. Miksi heitä ei voi ottaa esimerkkinä ? Jos he pitävät aseita hallussaan, niin ne pitää kerätä pois. jos he ovat syyllistyneet muihinkin rikoksiin, niin vankilat ovat olemassa. Tulevat halevmmiksi, kuin jos saavat rikkoa yhteiskunnan sääntöjä ja rauhaa vapaana.

    Kyllä sitä kohistaan aina muidenkin yksilöidenkin laittomista ammuskeluista ja väkivallan teoista. Nyt on vaan niin, että rikollisille ei ole tarpeeksi hyviä pelotteita haluttu.

    Militarsimin vastakohtaa harjoitetaan, eli poliisien määrä on kutistettu olemattomiin, kun sen tulisi olla riittävän suuri ja tehokas torjumaan rikollisuutta. Sitä ei pidä kutsua militarsimiksi, vaan yhteiskunnan turvallisuustakeeksi. Suomi tarvitsee lisää poliiseja.

    Viestini on, että hyvän tulee taistella pahaa vastaan kovin pelottein.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ketä voi äänestää ? kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012102516248455_uu.shtml

Kun maassa on tuollaisia. No, sehän sopii yhteen hyvin kaiken muunkin harmaan talouden kanssa. Kuka muuten ihan oikeasti kehtaa kehua nykyisiä ja menneitä hallituspuolueita.

Pelkkiä pelkureita he ovat harmaasta taloudesta maahanmuuttopolitiikkaan. Ovat lampaina niiden kanssa olleet jo 20 vuotta. Ja Suomi on kussut kymmeniä miljardeja näille pimeille touhuille eri muodoissaan.

Ja vasemmisto sekä kokkareväki voi jättää vastaamatta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu