Ruplakassan kuoletukset eivät pääty milloinkaan

Rautakallion tuktimukset paljastivat, että Maalaisliiton Korsimo ja Kekkonen saivat ruplakassan Moskovasta isänmaallisten ja rehellisten poliitikkojen potkimiseen pois maalaisliitosta. Sijalle he asettivat rappana-surullisen K-lijan.

Nyt kepu vastustaa pikkuruisen Islannin ilmavalvontaan osallistumista.

Kepun kuoletukset rulpalassata eivät lopu milloinkaan, sillä kun KGB/FSB on saanut jonkin verkkoonsa, ei sieltä koskaan palata....
858
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

ASIAA!


KePu-mato kiemurtaa aina vaan samassa koukussa... siitä ikuinen häpeä!


Hyvärisen kirjan esipuheessakin on tämä asia esillä. Samoin se, että Hyvärinen nuorena toimittajana sensuroi Kekkosen sekoamisen haastattelussa.

http://www.tuomioja.org/index.php?mainAction=showPage&id=1037&category=2

Pekka Hyvärinen, Suomen mies. Urho Kekkosen elämä, asiantuntija Hannu Rautkallio, WSOY 2000

Äänestä

  • volmari kirjoitti:

    "Hyvärinen ja Rautkallio sekoittavat olettamukset, mielipiteet ja faktat varsin mielivaltaisella tavalla. Jos jokin tekijöiden eteen sattunut lähdetieto on tarpeeksi herkullinen se pannaan ulos sen alkuperää, yhteyttä tai luotettavuutta enempää pohtimatta."

    http://www.tuomioja.org/index.php?mainAction=showPage&id=1037&category=2

    väykän ja fax-annukan natohaukku - muiden kepusatraappien ohella - vahvistaa käsitystä siitä, että kepu on myynyt sielunsa kgb-fsb:lle ainakin yhdestä todistetusta ruplakassasta.

    fsb ei milloinkaa päästä irti saaliistaan - mahtaako kepulla olla edes pyrkimystä kremlin saappaannuolennan lopettamiseen?

    Äänestä

Neuvosto-Venäjän asialla jo vuodesta 1906.

Äänestä

Halonen: "Suomen pitää liittyä vapaehtoisesti Neuvostoliittoon".

Äänestä
  • Kuinka kauan kepuänkyrät ja Tolliskot, siis Tolliskomaan kepulit "Puhun niin totta kun voin" jatkavat tämän ikivanhan valheen totenea puhumista?
    Syöttilästolliskot ovat Tolliskoja vaikka tukiaisissa rypevätkin .

    Ei edes Tolliskojen Totuudentorvi, Ilkka - lehti ole enää vuosiin tätä paskiaisänkyröiden totuutta esittänyrt.
    Mutta: Tolliskomaan Suuri Ajattelija, Savupirtin Pojan luottomies Eino Uusitalo esitti Uuta Itsenäisyyspäivää, se olisi ollut Punaarmeijan Voiton ja Kunnian päivä.

    Syöttiläspuolueen puheenjohtaja ja ulkoministeri Paavo Väyrynen pyysi, aneli ja rukoili vaikeuksia Suomelle ja suomalaisille, "jotta tulisi sellainen tilanne, että Ahti Karjalainen voitaisi valita Suomen (!) presidentiksi." Kyllä Syöttilästolliskojen totuus on juuri rupalasäkin alla.

    Äänestä

Halosen ao puhe Ylellä

Äänestä

"Rautakallion tuktimukset paljastivat, että Maalaisliiton Korsimo ja Kekkonen saivat ruplakassan Moskovasta isänmaallisten ja rehellisten poliitikkojen potkimiseen pois maalaisliitosta."

Olikos tämä Rautkallio se "tutkija", joka möyhensi Kremlin arkistoja, mutta ei itse osaa sanaakaan venäjää?
Miten luotettavana pidät sellaisen "tutkijan" "tutkimuksia", joka vihaa sydämensä pohjasta "tutkimuksensa" kohdetta?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kremlin Keput kirjoitti:

Rautakallion tuktimukset paljastivat, että Maalaisliiton Korsimo ja Kekkonen saivat ruplakassan Moskovasta isänmaallisten ja rehellisten poliitikkojen potkimiseen pois maalaisliitosta. Sijalle he asettivat rappana-surullisen K-lijan.

Nyt kepu vastustaa pikkuruisen Islannin ilmavalvontaan osallistumista.

Kepun kuoletukset rulpalassata eivät lopu milloinkaan, sillä kun KGB/FSB on saanut jonkin verkkoonsa, ei sieltä koskaan palata....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu