kunnallisvaalit

Päättäjät ketä sitten olettekin jotka istutte Espoon kunnanvaltuustossa seuraavan kauden .Ottakaa tosissanne tämä asunnottomuus ym asiat sosiaali sektorilla nämä ongelmat näkyy ja ruokajonoina .

5

134

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Suomi=pölhölä

      Ja kansalaiset voi vain aina ja aina huonommin.
      Niillä joilla vielä töitä on, heidän elämänsä tehdään aina vain hankalammaksi.
      Tunnen olevan ihan jo äärilaidalla jaksamisessa.
      Työpaikallani n.5% ulkolaisia. Virallinen kieli kaikissa kokouksissa ym englanti.
      95% suomalaisia mutta suomeksi ei ole mitään. Meitä on vielä vanhoja jotka eivät ole yhtään tuntia englannintunnilla istuneet kun saksa oli toinen kieli jota opetettiin.
      Raportit vaaditaan englanniksi.
      Omia eväitä ei saa syödä ja vettäkin saat juoda WC:n pytyllä istuessasi. Potkuilla on uhattu jos esimiehet näkevät työtiloissa nautittavan.
      Ulkolaisille laaditaa oikeuksia mutta valtaväistö pitäisi olla vailla oikeuksia.
      Työverveysasemalle et pääse, hammashoidosta puhumattakaan.
      Passi ym asioissa jonotat tunteja kun kansallisasuiset ym menevät ohi varatuilla ajoilla omallakaistallaan.
      Kaikki ohjelmat telkussa englanninkielisiä. Liikkeet ym laitokset, englanninkielisiä.
      Joskus pakostakin ajattelee mikä pölhölandia tämä maa on, ei ainaskaan Suomi suomalaisille. Virossakin kaikki on viroksi vaikka paljon pienempi maa kuin Suomi.

    • Jori JytkyEskolin FB

      Jori Jytky Eskolin:in Toteaa näin; Rasismihan on aina ollut paras lamantappoase! Suvaitsemattomuuteni ja islamisaation vastustamiseni ovat taatusti Espoossa ne avainasiat joilla luodaan työpaikkoja, tehostetaan terveydenhuoltoa sekä varmistetaan optimaaliset luokkakoot kouluissa. Roturealismilla Espoon nousuun! Milloinkohan nämä Vasemmistolaiset oppivat sen että suvaitsevaisuus ei johda mihinkään. Puhun sisällötöntä paskaa, eikä se eroa raikkaasta poliittisesta sanomastaan muulla tavalla kuin että se on mielestäni paskaa suoremmin sanottuna. Isänmaalliseksi patrioottiksi minäkin halajan. - No, yksinkertaisuus vetoaa älykköihin. Menkää, viher-vassut kouluun ja lukekaa vaikka Natsikirja. puspus

    • ei mamuille ei

      Mieluumin natsi tai rasisti kuin köyhä. En jaa mitää kellekkään annan ainoastaa lähimmäisilleni jos on mistä antaa.

    • rasismia Suomessa su

      Se on rasismia kun Suomessa suomenkielellä ei saa enää tyäpaikalla koulutusta eikä voi osallistua kokouksiin.

    • Maanantaina on

      VALTUUSTON 1. kokous.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      85
      7465
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      96
      5404
    3. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      258
      4612
    4. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      44
      4515
    5. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      62
      3257
    6. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      49
      2695
    7. Olet oikeasti ollut

      Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.
      Ikävä
      22
      2358
    8. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      49
      2333
    9. Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit

      Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘
      Ikävä
      29
      2332
    10. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      41
      2184
    Aihe