Päättäjät ketä sitten olettekin jotka istutte Espoon kunnanvaltuustossa seuraavan kauden .Ottakaa tosissanne tämä asunnottomuus ym asiat sosiaali sektorilla nämä ongelmat näkyy ja ruokajonoina .
kunnallisvaalit
5
159
Vastaukset
- Suomi=pölhölä
Ja kansalaiset voi vain aina ja aina huonommin.
Niillä joilla vielä töitä on, heidän elämänsä tehdään aina vain hankalammaksi.
Tunnen olevan ihan jo äärilaidalla jaksamisessa.
Työpaikallani n.5% ulkolaisia. Virallinen kieli kaikissa kokouksissa ym englanti.
95% suomalaisia mutta suomeksi ei ole mitään. Meitä on vielä vanhoja jotka eivät ole yhtään tuntia englannintunnilla istuneet kun saksa oli toinen kieli jota opetettiin.
Raportit vaaditaan englanniksi.
Omia eväitä ei saa syödä ja vettäkin saat juoda WC:n pytyllä istuessasi. Potkuilla on uhattu jos esimiehet näkevät työtiloissa nautittavan.
Ulkolaisille laaditaa oikeuksia mutta valtaväistö pitäisi olla vailla oikeuksia.
Työverveysasemalle et pääse, hammashoidosta puhumattakaan.
Passi ym asioissa jonotat tunteja kun kansallisasuiset ym menevät ohi varatuilla ajoilla omallakaistallaan.
Kaikki ohjelmat telkussa englanninkielisiä. Liikkeet ym laitokset, englanninkielisiä.
Joskus pakostakin ajattelee mikä pölhölandia tämä maa on, ei ainaskaan Suomi suomalaisille. Virossakin kaikki on viroksi vaikka paljon pienempi maa kuin Suomi. - Jori JytkyEskolin FB
Jori Jytky Eskolin:in Toteaa näin; Rasismihan on aina ollut paras lamantappoase! Suvaitsemattomuuteni ja islamisaation vastustamiseni ovat taatusti Espoossa ne avainasiat joilla luodaan työpaikkoja, tehostetaan terveydenhuoltoa sekä varmistetaan optimaaliset luokkakoot kouluissa. Roturealismilla Espoon nousuun! Milloinkohan nämä Vasemmistolaiset oppivat sen että suvaitsevaisuus ei johda mihinkään. Puhun sisällötöntä paskaa, eikä se eroa raikkaasta poliittisesta sanomastaan muulla tavalla kuin että se on mielestäni paskaa suoremmin sanottuna. Isänmaalliseksi patrioottiksi minäkin halajan. - No, yksinkertaisuus vetoaa älykköihin. Menkää, viher-vassut kouluun ja lukekaa vaikka Natsikirja. puspus
- ei mamuille ei
Mieluumin natsi tai rasisti kuin köyhä. En jaa mitää kellekkään annan ainoastaa lähimmäisilleni jos on mistä antaa.
- rasismia Suomessa su
Se on rasismia kun Suomessa suomenkielellä ei saa enää tyäpaikalla koulutusta eikä voi osallistua kokouksiin.
- Maanantaina on
VALTUUSTON 1. kokous.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?283406- 973186
- 763014
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim702958"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m532881Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.862658- 352470
- 572341
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se432205- 321953