Kokoomus siirsi myönteisen päätöksen Islannin ilmavalvonnasta julkaisemista peloissaan vaalien yli koska olisi menettänyt ääniä Nato-vastaiselta kansalta. Todellisuudessahan Suomen koneet tulevat lentelemään ties missä veronmaksajien rahoilla vain siksi että voimme sanoa kuuluvamme Nato-kumppaneihin.
Kokoomuksen pelokkuus surkuhupaisaa.
7
74
Vastaukset
- Saa vaan nähdä
koska koska joku karvaturpa tappaa ensimmäisen suomalaisen kostoksi.
- Korvat heiluivat
Niinistö valjastettiin kertomaan asia presidentin suulla. Valitettavasti kokoomuksen kannalta Niinistö ei ole hyvä valehtelemaan.
Kyllä Suomi pärjää.
Onhan meillä jyhkeä ja kokenut puolustusministeri.- Se kun ärähtää
niin ulkkarit pitää peloissaan turpansa kiinni.
- Tosi on
No just niin, jyhkeäpä hyvinkin hyvä vitsi jjeeves!.HAHAHAHAHAHA
- veli-antti
Jos ne koneet menevät Islantiin niin silloin Suomessa nousee arvonlisävero ja perusturvaa leikataan ja pieneläkkeitä hieman niistetään ja vähävaraisilla se operaatio sitten maksatetaan. Miksei nämä NATO kannattajat voi myös osallistua noihin kustannuksiin isoista tuloistaan erilaisina tuloverojen korotuksina, vai ovatko he pelkästään kokoomuksen kannattajia, jolloin köyhät saavat maksaa heidän mielestään kaikki tällaiset tekoset.
Nyt on kyllä niin, että jos Urpilaisella on yhtään järkeä (kannattaako Arhinmäkeä tässä mainita?) hän jättää koko hallituksen.
Tällainen tilkkutäkkihallitus on pitkän päälle mahdoton. Näissä kunnallisvaalikeskusteluissakin näkyy, kuinka hallituspuolueissa on erilaista mielipidettä samoista asioista.
Kun lähestytään seuraavia eduskuntavaaleja, naamarit alkavat karista, vaalitaisteluhiki alkaa haista ja päätöksenteko jumiutuu kerta kaikkiaan - kun sitä tapahtuu nyt jo!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit866023KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3255201Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202658Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei512605Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852831842Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1031669- 1111531
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171521seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1201420Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331393