Onko Soukassa hyvät palvelut?

Onko kokemusta?

Olisi asunto tarjolla Soukassa mutta en tiedä alueesta mitään. Onko halpoja ruokakauppoja, kirjastoa, halpoja ravintoloita jne? Millainen seutu muuten, onko hyvät yhteydet Helsinkiin ja muualle Espooseen?

9

326

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • oqoduhvoiedhf

      Taas yksi ääliö kysely.

      Missään ei mikään ole ilmaista.

      Muuta sinne , niin tiedät vuoden päästä vastaukset omiin kysymyksiisi.

      • Onko kokemusta?

        Jos on ääliökysely ei tarvitse vaivautua vastaamaan.


    • jujufk

      ostari muistuttaa jatkosodan aikaista venäläistä bunkkeria.

      • Onko kokemusta?

        Onko ostarilla hyvät palvelut?


      • 143

        Myös siltäkin osin, että siellä ammutaan kovilla säännöllisen epäsäännöllisesti.


    • +4+45+54

      Unohdit listasta kaikki narkkarit ja pulit.

      Tärkeä asia mainita, kun Soukasta puhutaan.

    • vieras1

      Tarjonnan runsaus korvaa ankean ostoskeskuksen. On K-supermarket, Menitan monipuolinen lankakauppa, apteekki, R-kioski postipalveluineen, kaupungin ja seurakunnan nuorisotila, huoltoasema, kappeli, kirjasto, Alepa, Fida, useita päiväkoteja (myös kielikylpyä) ala-asteen koulu ja palvelutalo, myös ne tavanomaiset kuppilat ja kippolat ja niiden lisäksi kiinalainen ravintola.
      Kävelymatkan päässä ylä-aste ja lukio, harjaantumiskoulu, kauppaoppilaitos, palolaitos, uimahalli ja Kauppakeskus Lippulaiva, pienoisgolf, uimaranta, ratsastustalli jne.
      Hyvät bussiyhteydet.
      Kaikkea ei pysty luettelemaan, mutta varmaankin googlaamalla löytyy lisää. http://fi.wikipedia.org/wiki/Soukka

    • soukempi

      Soukka on laajempi alue, kuin ostari, mikä saattaa toisille tosin olla koko Soukka. Soukka on erittäin suositeltava asuinalue perheelliselle ja perheettömälle, vaikka siellä, kuten missä muualla tahansa nykypäivänä, joutuu miettimään turvallisuus- ja mukavuusrajat esim. omalle illan ja yön ulkonaliikkumiselle. 1970-luvulla oli Kivenlahden ja Soukan nuorten välillä kahinoita ja väärältä alueelta tulleet nuoret tulivat helposti pahoinpidellyiksi, 1980-luvulla joku joukko terrorisoi vanhempaa väestöä, 1990 tulivat narkkarit ja pulit. Aina on joku joukko alueen maineen tahraajana ja turvallisuusriskinä. Mutta alue kokonaisuudessaan on kaunis, valoisa ja monipuolisesti palveluja tarjoava!

      • Varo !!!

        Jos olisi jokin muu vaihtoehto kuin Soukka, valitse se. Siis Soukka on ihan hanurista, vähän niinkuin muutaisit Jakomäkeen!!!!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan firma haastettiin käräjille

      Seiska: Martinan firma haastettiin käräjille, taustalla outo rahasotku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      319
      2422
    2. Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken

      ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi
      Maailman menoa
      268
      2254
    3. Veriteko Kajaanissa.

      Nuorta naista epäillään puukotuksesta. Väkivaltaisuus lisääntyy, eihän ole kauan kun kyse oli samanlaisesta teosta.
      Kajaani
      23
      1459
    4. Miksi haluat satuttaa

      Sillä tiedolla ettet välittäisi minusta vaikka se ei ole totta. Silti tiedän että rakastat minua edelleen. Niinkuin sano
      Ikävä
      51
      1377
    5. Toivotko vielä et

      Päätyisimme yhteen?
      Ikävä
      87
      1291
    6. Millainen ihminen linda brandt-ahde on

      Hän on nyt julkisuudessa varsin eriskummallisen asian tiimoilta
      Lappeenranta
      45
      1256
    7. Oletko kaivattusi

      Mielestä hyvä sängyssä🤔
      Ikävä
      102
      1236
    8. Martina makkarankuori päällä

      Voi hyvää päivää minkä asun oli valinnut Emma gaalaan, ei jäänyt kenellekään epäselväksi, minkälaiset rinnat on naikkose
      Kotimaiset julkkisjuorut
      164
      1234
    9. Miksi ette halua kaivattuanne

      Yksi syy tai tekosyy.
      Ikävä
      82
      1231
    10. Anna vihje jonka vain te tiedätte

      Tällä näkyy olevan monia etsijöitä ja kaipaajia. Otetaan ketju jossa voi antaa vihjeen. Kirjoittakaa jotain mitä muut e
      Ikävä
      90
      1194
    Aihe