Tällä valtuustollaa saadaa työpaikkoja!

Kyllä nyt on valtuustossa sellainen porukka, että jep jep. Ei mene pitkä aika kun kauhajoella on kaikki tyhjät liiketilat täynnä putiikkeja ja työpaikkoja tulee niin, että pitää hakea työntekijöitä vaikkas mistä asti.
6427
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Rapakuntoinen talous ja sevlitystilassa oleva kunta,, yritykset karkaa Viroon ja muut lopettaa. Jos joku on nyt niin hullu että perustaa Kauhajoelle firmaa niin vo voi. Toivon menestystä tulevalle konkussille..

Äänestä

kun kaksi kokoomuksen koulujen lopettamista ajaneet
pääpukarit, joilla molemmilla olisi pitänyt ammattinsa
takia olla tieto tulevista syrjätyneiden menoista, putosivat.
Toivottavasti eivät saa lautakuntapaikkoja.

Äänestä

Hyvä! Nyt saadaan elvytystä, lopetetaan kouluja , saadaan lapsille hoitopaikkoja sekä vanhuksille tiloja elää!! Juuri näin! Kauhajoesta tulee vielä esimerkkikunta hyvinvoinnin järjestelijänä.!!

Äänestä

olevan pahasti hukassa seniililakkauttajalla kun väitti että kaupungilla on palkallisia työntekijöitä 500 ja Nuuttila korjas määrän tuhanneks. Noin suuri ero ei anna tietävää kuvaa päättäjistä.

Äänestä
  • Nuuttila laski LLKY:nkin väen mukaan, vaikka ne ei ole kaupungilla töissä. SK oli oikeassa!

    Äänestä

Kyllä kai LLKY:n väestä pitää osa ottaa lukuun mukaan kun niitä kaupungintalollakin on iso joukko, mm terveystarkastuspuolen virkailijoita. Lisäksi on paljon urakoitsijoita,
jokka tekee vakituiseen kaupungin töitä. Osa kynti asvalttiteiden reunoilta multapaakkuja, vaikka piti kiireellä aurata lunta pois tieltä ennen sen sulamista.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Jep Jep kirjoitti:

Kyllä nyt on valtuustossa sellainen porukka, että jep jep. Ei mene pitkä aika kun kauhajoella on kaikki tyhjät liiketilat täynnä putiikkeja ja työpaikkoja tulee niin, että pitää hakea työntekijöitä vaikkas mistä asti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu