Rivatril & Alprox

Miten on käyttäjät, tuleeko riippuvuus huonommin jos käyttää ja vaihtaa merkkiä usein? ja vielä pystyy pitämään välipäiviä sekä välillä nostaa ja välillä laskee määrää?
2651
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ko. lääkkeitä olen joskus joutunut käyttämään, mutta enpä muistaniiden vaikutusta.

Tosin voin sanoa, että noin käytettynä MIKÄÄN lääke ei ehdi tuoda esiin mahdollisia hyötyjä tai haittoja. Pitoisuudet veressäsi eivät koskaan saavuta haluttua tasoa kun nappailet niitä silloin tällöin ja vielä eri lääkkeitä sekaisin. Pitkäjänteisyyttä peliin!

Äänestä

Jotkut käyttävät samaa bentsoa vaikka kymmenen vuotta, jotkut vaihtavat välillä syystä tai toisesta toiseen.
Välipäiviä kannattaa pitää ettei toleranssi nouse ja se myös ehkäisee riippuvuutta.
Omissa tropeissa ainakin lukee _tarvittaessa_ 1-3 x päivässä, jos se on sitä mitä tarkoitit että välillä nostaa ja laskee määrää. Syö reseptin mukaan kuitenkin äläkä nosta määrää taivaisiin edes hetkittäin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minä vaan kirjoitti:

Miten on käyttäjät, tuleeko riippuvuus huonommin jos käyttää ja vaihtaa merkkiä usein? ja vielä pystyy pitämään välipäiviä sekä välillä nostaa ja välillä laskee määrää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu