Olemme käyttäny tähän asti aina okeidoa mutta onko kyseiselle merkille hyvää vastinetta, koon puolesta kyseinen merkki on hyvä mutta vastineita silti kaipaillaan?
Kondomi merkit?
6
2092
Vastaukset
- kokeillut
Sultan Conture on ihan hyvä. Se on kyllä markkinoiden suurimpia kooltaan,mutta eipä Okeidokaan ole niitä ihan pienempiä.Pysynee hyvin paikoillaan reilun normaalin mitan omaavassa peniksessä. Ihan pieni vehkeisille se on kyllä liian iso. Mites on peniksen koon laita? Jos edellämainitut eivät oikein tunnu olevan yhtä miehesi vehkeen kanssa, niin voin suositella jotain muutakin, jos tietäisin koon. Jossain määrin ainakin tässä asiassa koolla on merkitystä, ainakin ääripäissä kokoa.
- euroja
ainoastaan Eurokortsuja, koska se on mieheni sanoin ainoa mikä ei purista.
Sultaneista ei ole ollut hyviä kokemuksia, liian paksuja ja kumimaisia olleet. :/ - zuki
euroja kirjoitti:
ainoastaan Eurokortsuja, koska se on mieheni sanoin ainoa mikä ei purista.
Sultaneista ei ole ollut hyviä kokemuksia, liian paksuja ja kumimaisia olleet. :/sulttaanin sensitivet? ainaski kummassaki lukee että jakelija ois familia? tai sitten niissä on jotain eroja oikeesti..
- tyttönen jälleen...
niitä kortsujen vaihtoehtoja erikokoisille,jotta tiedän mitä ostaa/kokeilla "ystävieni kanssa" heillä kun on niin erikokoisia...;)
Nim.kyllä elämä on ihanaa... - kokeillut
tyttönen jälleen... kirjoitti:
niitä kortsujen vaihtoehtoja erikokoisille,jotta tiedän mitä ostaa/kokeilla "ystävieni kanssa" heillä kun on niin erikokoisia...;)
Nim.kyllä elämä on ihanaa...Kuten jo mainitsin edellisessä viestissä Sultan Conture (194/55mm) on markkinoiden suurimpia, joka mahtuu jos ei nyt aivan jättikalu ole kyseessä. Pienempi vehkeisille taas esim. Sultan Sensitive on kapeimpia saatavilla olevia.Durex ja magic merkkiset ovat myös normaaliin kaluun sopivia, mutta hieman liian niukkoja jo n. 18cm/13cm kaluun.Menevät kyllä kaluun, mutta saattavat puristaa hieman liikaa. Kuten arvata saattaa niin itselläni on tuo 18/13 vehje, siihen sopivin on Sultan Conture, Sultan sensitiveä en ole edes kokeillut, mutta koska durex ja magic ovat hieman suurempia kuin se ja nekään eivät omaani oikein sovellu, niin turhahan sitä on edes koettaa. Nämä merkit ovat kaikki tavallisista kaupoista saatavia. Alan erikoisliikkeistä tietenkin löytyy joka lähtöön ja kokoon eri vaihtoehtoja.Ei muutakuin ostoksille ja sovittelemaan.
- tyttönen jälleen...
kokeillut kirjoitti:
Kuten jo mainitsin edellisessä viestissä Sultan Conture (194/55mm) on markkinoiden suurimpia, joka mahtuu jos ei nyt aivan jättikalu ole kyseessä. Pienempi vehkeisille taas esim. Sultan Sensitive on kapeimpia saatavilla olevia.Durex ja magic merkkiset ovat myös normaaliin kaluun sopivia, mutta hieman liian niukkoja jo n. 18cm/13cm kaluun.Menevät kyllä kaluun, mutta saattavat puristaa hieman liikaa. Kuten arvata saattaa niin itselläni on tuo 18/13 vehje, siihen sopivin on Sultan Conture, Sultan sensitiveä en ole edes kokeillut, mutta koska durex ja magic ovat hieman suurempia kuin se ja nekään eivät omaani oikein sovellu, niin turhahan sitä on edes koettaa. Nämä merkit ovat kaikki tavallisista kaupoista saatavia. Alan erikoisliikkeistä tietenkin löytyy joka lähtöön ja kokoon eri vaihtoehtoja.Ei muutakuin ostoksille ja sovittelemaan.
Kiitos sinulle neuvoistasi ...ja ei kun kaupan kautta ja ...no ehkä viimeistään viikonloppuna...;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399198Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3738004Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681625761William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542378Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62103Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821752Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201695Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921455Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4401382Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt71380