Näissä penkkaajissa on voimaa!

errerereererertt

5

223

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • HUH! HUH!!!!!!!!!!!!

      300 kilon lahnapenkki tossa tokassa linkissä! HUH!

    • Jos joku ei tiedä

      Voimanostopalstalta:

      "Lahnapenkki tarkoittaa sitä, että makaat penkillä täysin lautana, ilman minkäänlaista kaarta. "

    • -skyfall-
    • >Puntti-Karju<

      Kun tuon videon taas kerran näki niin täytyy sanoa että yli 300kg penkkipunnerruksessa ilman jalkojen tuomaa apua laittaa kyllä omat(kin) tulokset aivan uuteen valoon. Kun ajattelee vielä että millaisen "taistelun" vammautuneet ovat joutuneet käymään elämässään muutenkin niin sitten vielä tuollaset tulokset voimailussa niin ei muuta kuin lakki päästä ja syvä kumarrus ja ihan kaikille paralympialaisissa kilpailleille!! Meille terveille kaikki on niin paljon helpompaa.

      • Gjridc

        Täytyy muistaa että alaraajat menettäneet joutuvat tekemään kaikki arkiaskareetkin pelkästään yläkehon lihaksia käyttäen eli jos vaikka lapsena halvaantuu lantiosta alaspäin niin kyllä siinä voimaa tulee iän karttuessa yläkroppaan vaikkei puntinnostoa edes harrastaisi! Vielä kun jalat on pois pelistä ja kaikki kehon rakennusaineet menevät vain yläkeholle niin alkaa tajuta miten kovin penkkaajia näistä kavereista voisi tulla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      265
      4650
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      133
      3019
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2847
    4. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      23
      2230
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1781
    6. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1644
    7. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1511
    8. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      59
      1400
    9. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1272
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1159
    Aihe