Miksi persut olivat vaaleissa ainoa voittaja?

Miksi kaikki muut menetti suosiotaan edellisiin kunnallisvaaleihin nähden? Perussuomalaiset olivat selkeiden lukujen mukaan AINOA voittaja vaaleissa.

Isompi voitto tulossa seuraavissa vaaleissa.
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Luulen että yksi syy on viiltävän alykkäissä ehdokkaissa, Kuten Jussi halla-aho.

Äänestä

Miksi kukaan alle 80 000 vuodessa tienaava äänestäisi kokoomusta? Moni pelle pienituloinen näin kuitenkin teki. Luuleeko pienituloinen, että mokoomus ajaa hänen etujaan, buhahahahahahahaha

Äänestä
  • Tyypillinen Kokoomuksen kannattaja mahtanee osiltaan olla myös yritysjohtaja, joka irtisanoo suomalaisia hyvänkin tuloksen tekijöitä ja karkaa osakkeiden vuoksi ulkomaille halpatyövoiman perään ?

    Äänestä

Persut oli suurin häviäjä ja sen huomasi hapannaama Soinista

Nukkuvat jättivät Soinin yksin, kun kaverilta ei ilmennyt kunnon vaaliohjelmaa

Neljännes miljoonaa entistä persua jätti uppovan rottalaivan ja muutti puoluekan taa tai siirtyi nukkuviin

Http://keskustelu.suomi24.fi/node/11016413

Äänestä

Persujen maskotti Hakkarainen sai suosiota.

Äänestä

kun kaikki hallutuspuolueet on pellejä. Tuntuu ettei yksikään puolue aja tavallisen ihmisen etua. Silloin jätetään äänestämättä niinkuin huomasitte että vain 52% kävi äänestämässä. Silloin roistot kuten kokoomus, SDP ja KePu saavat tilaisuutensa ja tarttuvat siihen.

Mediassa annetaan tarkoituksella juuri tällainen harmaa ja epätoivoinen kuva ja mustamaalataan kaikkia puolueita jotka yrittävät muutosta. Tällä on ihmisiin voimakas psykologinen vaikutus. Voidaankin puhua psykologisesta, tiettyyn suuntaan johdattelevasta mediasta mikä on hyvin tehokasta kuten olette huomanneet. Tietyt propagandat toistuu joka hetki joka päivä ja jäävät mieleen. Kaikki vaalikoneet, propagandat yms. on tätä psykologista mediaa, siis aivopesua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


V1tuttako hyysärit? kirjoitti:

Miksi kaikki muut menetti suosiotaan edellisiin kunnallisvaaleihin nähden? Perussuomalaiset olivat selkeiden lukujen mukaan AINOA voittaja vaaleissa.

Isompi voitto tulossa seuraavissa vaaleissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu