parasta varautua sateisiin säihin ja tulviin.
http://www.bbc.co.uk/climate/impact/flooding.shtml
http://www.bbc.co.uk/climate/impact/flooding.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Tämä TV-asema meteorologeineen sanoo, että valtamerien sulamisesta voi tulla jo 20 vuoden kuluessa todellinen ongelma: http://lm.h4xx.com
hieno tv-asema, ainakin linkkisi osoite on sellaista vinkuraa, etten sitä avata uskalla. luulet varmaan ihmisten olevan tyhmiä, ja ihan kuin välittäisit paskaakaan ilmastonmuutoksesta.
ihmiset, älkää avatko linkkiä, luulen sen sisältävän jotain asiatonta koneen sotkevaa materiaalia - käyttäkää järkeänne. eihän tuo ole edes kunnon osoite.
Avaanpa kokeeksi tuon linkin ja jos en hetken kuluttua kerro mitä siellä oli, niin jotain törkyä tuli ja sotki koneen!
Eipä siellä näkynyt oikeastaan mitään, jotain englanninkielistä toistuvaa hokemaa vaan kuului, "hei everybody...".
Meret ovat jo ennestään sulaneita.
http://www.yle.fi/mot/161000/kasis.htm
tai sen esittely.
http://www.ymparisto.fi/default.asp?contentid=58711&lan=FI
lähde: valtion ympäristöhallinto
http://www.kepa.fi/uutiset/ymparisto/3460
väitteitä:
http://arkisto.sll.fi/tiedotus/Natura/motbackmannatura.html
Pari edellistä kesää onki ollu tosi kuivia. Eikä talvisin ole ollu lunta vuosikymmeneen kunnolla...
Saiski sataa välillä.